Celý župní přebor se konal 13. 5. s tím, že muži měli gymnastiku již ve čtvrtek.

Dopoledne měly žákyně až ženy všestrannostní gymnastiku v sokolovně v Příbramy, kde v každé kategorii bylo až 40 závodnic, takže se závod protáhl až do 14 hod. a pak šla děvčata na atletiku na hřiště Pod Svatou horou, kde si užila deště a krup.

Libčická výprava byla početná jako vždy. Tentokrát jsme poprvé zkusili celý desetiboj u žactva, což řada z našich dokázala a úspěšně získala řadu medailí díky trenérkám Markétě Tomandlové a Hannah Bártikové u ženských složek a Jandovi, Krupičkovi a J. Novákovi u mužských složek. V žákyních kat. I. závodila 1 talentovaná závodnice a to Barbora Tůmová, která skončila na celkovém 4. místě z 53 závodnic, jež závod zahájily. Velmi dobře závodila v gymnastice a šplhu, kde byla na 4. místě v desetiboji, což je obrovský úspěch.

V kat. děvčat II. nastoupily ze Sokola Libčice 4 závodnice. Jejich bojovnost dokázala přinést řadu medailí. Ve šplhu na tyči zvítězila Adélka Houšková (zlatá medaile), rovněž ve všestrannostní gymnastice měla opět zlato a 1. místo. Za zmínku stojí to, že díky tomu, že jsme koupili molitanovou švédskou bednu naučila se naše děvčata přeskoku a tak Adélka obdržela od rozhodčích 10 bodů za svůj vynikající přeskok. V celkovém desetiboji byla Adélka na krásném 4. místě.

Nikola Bezděková s ní držela krok a na přeskoku obdržela 9,9 bodu a stříbro ve šplhu, bronz v gymnastice a v celkovém pořadí desetiboje skončila z 53 závodnic na vynikajícím 3. bronzovém místě. Rovněž desetiboj dokončila Natálka Hudáčková, která na přeskoku obdržela 9,7 bodu a skončila v gymnastice na 4. místě a v desetiboji na výborném 10. místě. Nella Tajčová nešplhala, takže v celkovém desetiboji šla bez šplhu, avšak zabojovala v gymnastice, kde v přeskoku měla 9,6 bodu a skončila na pěkném 9. místě. Děvčata získala: 2x zlato, 1x stříbro a 2x bronz. Jen těsně jím ušlo dostat se na přebor ČOS ,což jistě dokáží příští rok. Poděkování patří i rozhodčí od nás, Verče Jandové a Verče Berkové. Nelze opomenout i vynikající výkon v plavání žen na přeboru župy, kde zlato obdržela Svobodová Aneta.

A nyní k mužské části. V kategorii I. ml. žáků jsme měli i 3 chlapce 6 leté, kteří bojovali v řadě s 8 letými a jsou ve skutečnosti kategorie 0 (předškoláci). V gymnastice jim to šlo,a o trochu horší to bylo v atletice. V atletice se 6 letý Matěj Křenek umístil ze 42 chlapců na 29. místě a ve šplhu na pěkném 19. místě. Josef Pecinovský (2011) překonával trému, ale zabojoval na svém vůbec prvním závodě a v gymnastice ze 45 byl 13.. Ve šplhu byl 14., a v atletice 36-37. ze 45 proti němu starších žáků. Za jejich výkon jím patří poděkování. Z 6 letých byl nejlepší Petr Kolář, který byl v atletice 12.. Z nastoupených 45 žáků byl náš Dimitrij Maškovský 19. a Dan Garaj 20.. Vít Pecinovský, starší bratr Josefa, byl 30., Sámer Salmi 26.. Mezi nejlepší se v atletice probojovali dva naši žáci a to Dan Kruliš, který byl 5. a Vojta Kolář, který zde suverénně zvítězil a získal zlato. V gymnastice Josef Pecinovský 13., šestiletý Petr Kolář 6., Sámer Salmi 5., Daniel Kruliš 4. a Vojta Kolář hezké 3.místo. Ve šplhu byl malý Petr Kolář bronzový, Daniel Kruliš stříbrný, Vojta Kolář byl 5.. V celkovém desetiboji dokončili celý závod od nás čtyři žáci a to Dan Kruliš na 3. místě a Vojta Kolář na celkovém 2. stříbrném místě včetně postupu na republiku do finále ČOS do Prostějova a 6. celkově Sámer Salmi.

V kategorii žáci II. náš jediný borec Denis Lamich ve svém prvním závodě v desetiboji se ze 30 žáků umístil v celkovém pořadí na hezkém 7. místě a ve šplhu byl 6., v atletice 9. a v gymnastice 8.. Ve šplhu za žáky kat II. závodil náš Martin Kučera a získal 3. místo a tedy bronzovou medaili. Jen škoda, že z časových důvodů (zápas ve fotbale) nemohl na atletiku. Tak snad příští rok to vyjde Martine.

Celkem v desetiboji získali libčičtí sokolíci 2x zlato, 2x stříbro a 4x bronz.

Muži: do přeboru župy byli i s plaváním od nás čtyři. Získali 2x zlato, 1x stříbroa do přeboru a finále ČOS postoupil Karel Janda ze 4. místa celkovém jedenáctiboji. Šplh měl zlato, v gymnastice stříbro, v atletice 4. místo, v plavání 21., zlato v plavání Jan Pokorný, kde byl Vráťa Vorel 9..

Tomáš Krupička byl celkově z 20 přihlášených 12. a dokončil jako druhý z našich celý jedenáctiboj, což je výborné.

Takže opět úspěch Všestrannosti ze sokola Libčice, neboť 2 závodníci jdou na republikové finále ČOS.

Všem závodníkům, trenérům i rodičům a příznivcům šplhu a gymnastiky děkuji za pochopení a těším se na další závody.