V sobotu 6. 5. 2017 proběhl přebor Prahy v karate, pořádaný Pražským svazem karate, ve sportovní hale Lužiny v Praze 5 – Stodůlkách. Tohoto nominačního turnaje se zúčastnili 4 členové závodního oddílu TJ KARATE – H – LIBČICE (3 členové se bohužel nemohli z vážných důvodů zúčastnit). V kategorii mladších žákyň závodila Natálka Hudáčková, v kategorii mladších žáků Dan Koubek a Tomáš Folwarlzny a v kategorii seniorů Jirka Hodík.

Přebory Prahy v karate 2017

Tradičně se účastníme jak soutěže v KATA tak i soutěže v KUMITE (volný zápas), přesto že naší hlavní disciplínou je kumite kterému se věnujeme v tréninku podstatně více.

Nejdříve nastoupila na kata Natálka a v repasáži se jí povedlo svoji mistrovskou katou BASAI DAI, velice hezky zacvičenou, porazit soupeřku a obsadit třetí místo ve velice silně obsazené kategorii. Druhý náš závodník Dan díky nervozitě při cvičení kata udělal chybu a do dalšího kola nepostoupil, I tak díky Natálce můžeme považovat naše vystoupení v této disciplíně za úspěch.

V kategorii kumite se Natálce již tolik nedařilo a díky zjevné nervozitě nepředvedla to co určitě umí i tak obsadila celkové třetí místo a získala druhou bronzovou medaili.

Pak již nastupovali ve své kategorii naši nejmladší závodníci Dan a Tomáš. Utkali se spolu ve finálovém zápase, který Tomáš rozhodl ve svůj prospěch kopem mavashi geri a získal první místo a zlatou medaili. Druhé místo a stříbrnou medaili získal Dan.

Jirka tentokráte nezávodil ve své kategorii „Senioři nad 84 kg“, ale nastoupil o kategorii níže, kde jsou karatisté díky své hmotnosti o poznání rychlejší. Vyzkoušel si, zda je ještě schopen držet krok s mladšími závodníky. Nakonec prohrál až ve finále, a to velmi těsně, a odváží si druhé místo a stříbrnou medaili.

Celkově jsme stáli 5x na stupních vítězů a odvezli jsme si 5 medailí.