Rubrika: Muži

Odhlášení 2.ligy mužů pro ročník 2022/23

Vážení příznivci,

dovolte mi touto cestou Vám oznámit, že realizační a hráčský tým se rozhodl odhlásit naši účast z 2.ligy mužů SZČ pro ročník 2022/23. Rozhodnutí je to vynucené řadou okolností, které jsme ještě na začátku srpna neznali. Po ukončení několika hráčů, kteří šli do sportovního důchodu se nám nepodařilo tým doplnit o dostatečný počet mladých hráčů tak abychom zajistili odehrání celého soutěžního ročníku.

Věřte, že nás celá tato záležitost mrzí a všichni jsme z toho zklamaní. Nicméně házená v Libčicích tímto rozhodnutím nekončí. Máme tři mládežnická družstva, která čítají 70 aktivně sportujících dětí a silný realizační tým.

Nezavíráme dveře ani před možným obnovením týmu můžu a čerstvým startem v příštím ročníku házenkářských soutěží. Velká většina našich hráčů bude formou limitovaného přestupu trénovat a hrát v pražských klubech, které působí ve 2. lize. Zůstávají tak stále registrováni v našem klubu a jsme rádi, že se toto podařilo během několika dní zajistit.

Děkujeme za Vaši přízeň a pochopení

Za všechny házenkáře

Milan Kiselica

Předseda oddílu házené

Házenkáři finišují přípravu na jarní část sezony. Muži zabojují o medaile ve 2. lize, mládež bude Libčice reprezentovat na řadě turnajů.

Na pátém místě se šestibodovou ztrátou na medaile vstoupili do kalendářního roku 2022 házenkáři Libčic ve 2. lize mužů. Zatímco ale první tři celky (Liberec, Dukla B, Šťáhlavy) odehrály na podzim všechna utkání, naši házenkáři mají k dobru ještě dohrávku s Mladou Boleslaví. Nejvyšším příčkám se tak mohou v případě výhry přiblížit ještě před tím, než 12. února zahájí jarní část sezony ve Šťáhlavech.

Continue reading „Házenkáři finišují přípravu na jarní část sezony. Muži zabojují o medaile ve 2. lize, mládež bude Libčice reprezentovat na řadě turnajů.“

Plzeň Libčicím svědčí. Proti soupeřům z města piva jsme si připsali dvě výhry za sebou

Po vysokém domácím vítězství 31:19 nad VŠ Plzeň nás o uplynulém víkendu čekal další soupeř ze západočeské metropole. Výjezd k utkání proti TJ Košutka jsme si tentokrát zpestřili cestou vlakem a společným obědem v centru Plzně. Pak už následoval přesun do haly a boj o důležité dva body do tabulky.

Continue reading „Plzeň Libčicím svědčí. Proti soupeřům z města piva jsme si připsali dvě výhry za sebou“

Na Duklu B jsme nestačili, teď všechny týmy v lize čeká dlouhá vynucená přestávka

Do utkání proti favorizované rezervě Dukly jsme na její palubovce vstoupili hůř než soupeř, ale ještě ve 14. minutě jsme se za stavu 11:8 drželi na dostřel. Pak však přišla hrozivá série, při níž soupeř skóroval během osmi minut sedmkrát za sebou, a zdálo se, že je po zápase. Dukla dokázala rychlými protiútoky trestat naše chyby a my jsme naopak navzdory taktickým pokynům trenérů nedokázali hrát trpělivě a důsledně.

Continue reading „Na Duklu B jsme nestačili, teď všechny týmy v lize čeká dlouhá vynucená přestávka“

Start nového ligového ročníku se Libčicím vydařil, ze dvou zápasů máme dvě vítězství

Po vyřazení z Českého poháru od Ústí nad Labem po výsledku 28:27 jsme se chtě nechtě museli soustředit už jen na 2. ligu mužů SVČ. Los nám pro úvodní kolo nového ligového ročníku přiřadil Sokol Vršovice B s tím, že nastoupíme na půdě soupeře. Jak už to tak u B-týmů bývá, nikdy není možné předem odhadnout, v jaké sestavě nastoupí, a kolik hráčů z „áčka“ budou mít k dispozici.

Continue reading „Start nového ligového ročníku se Libčicím vydařil, ze dvou zápasů máme dvě vítězství“

Z prvního soutěžního utkání sezony jsme vyšli vítězně. Přes Slavii jsme postoupili do 2. kola Českého poháru.

Do soutěžního ročníku 2020/2021 jsme vstoupili v neděli 30. srpna utkáním 1. kola Českého poháru. Soupeřem nám byl HK Slavia Praha, v jehož vršovické hale jsme dokázali zvítězit 33:31 a vybojovat si tak postup do dalších bojů, jež jsou na programu o víkendu 12./13. září – tedy týden před startem ligové soutěže.

Continue reading „Z prvního soutěžního utkání sezony jsme vyšli vítězně. Přes Slavii jsme postoupili do 2. kola Českého poháru.“