Po dvouměsíční pauze jsme se vrátili ke společnému tréninku

Zatím jen pod otevřeným nebem a bez sprch, šaten či dalšího zázemí. Přesto jsme se po bezmála dvou měsících individuálních aktivit konečně vrátili ke kolektivnímu sportování. Nejprve jsme v menším počtu otestovali naši fyzickou kondici vyjížďkou na kolech. Na trase z vlastního bydliště přes Stromovku, kde byl sraz, Kralupy nad Vltavou a Okoř jsme ve zdraví dorazili opět do Prahy. Těm, kteří bydlí od Stromovky nejdále, chybělo jen málo k překonání hranice 100 ujetých kilometrů!

Celý příspěvek

Ze společných tréninků jsme kvůli koronaviru přešli na individuální a čím dál více počítáme s předčasným koncem sezony

Utkání 2. ligy proti Dukle B, které jsme odehráli 7. března 2020, bylo podle všeho na dlouhou dobou poslední akcí, kterou jsme jako tým zažili společně. Nedlouho poté vedení klubu kvůli prevenci nákazy novým typem koronaviru přerušilo konání pravidelných tréninkových jednotek až do 25. března, a tak jsme přešli na individuální formu přípravy. Tréninky mládeže byly zrušeny do odvolání, o čemž byli obratem informováni nejen hráči, ale také jejich rodiče. Český svaz házené vzápětí rozhodl také o odložení všech jím organizovaných soutěžních utkání naplánovaných v termínu od 12. do 25. března., což se ve 2. lize dotklo našeho domácího utkání s Mostem a výjezdu do Mladé Boleslavi.

Celý příspěvek

Na Dukle jsme ze začátku předvedli solidní výkon, druhá půle nás však stála body i přijatelný výsledek

Do utkání s aktuálním lídrem tabulky z Dukly B jsme šli s cílem získat první jarní vítězství a navíc odčinit podzimní porážku ze vzájemného střetnutí v poměru 17:20. Vstup do zápasu i těm z nás, kteří by snad měli ze soupeře příliš velký respekt, znovu potvrdil, že se rezervou extraligového celku určitě dá hrát. Po prvních sedmi minutách jsme totiž vedli 5:3 a to především díky kvalitní obraně a trpělivé hře v útoku. Mladíci z Dukly se snažili kontrovat rychlou hrou, na kterou jsou zvyklí, ta však zpočátku ústila spíše v jejich chyby, než v góly v naší síti. O něco později se však hra vyrovnala, a tak platil po první čtvrtině hry stav 6:7.

Celý příspěvek

Divoký závěr utkání s Libercem přinesl jen bod za remízu 28:28

Zatímco v prvním jarním kole ve Šťáhlavech jsme od začátku vedli a soupeř se poprvé dostal do vedení až ve druhé půli, domácí střetnutí s Libercem mělo jiný průběh. Severočeši dokázali od začátku naši obranu přehrávat pohybem a promyšlenou spoluprací s pivotem. V postupném útoku jsme pak často přicházeli o míč po chybách a neúspěšných koncovkách, což Liberec trestal snadnými góly z rychlých protiútoků. Nehledě na to, že nám chyběla dokonce i bojovnost. Nebylo proto divu, že si hosté do 16. minuty vypracovali pětigólový náskok (6:11), který se jim navíc podařilo po dalších více než deset minut držet. A protože v závěru první půle žádný další gól nepadl, šlo se o přestávce do šaten za stavu 12:17 pro Liberec.

Celý příspěvek

I přes slibný start jsme první zápas jara nezvládli, oba body zůstávají ve Šťáhlavech

O uplynulém víkendu skončila zimní přestávka a s ní i čekání na další soutěžní zápas. Chuť do hry byla velká, což se příznivě odrazilo i na našem vstupu do utkání ve Šťáhlavech. Soupeře, s nímž jsme si na úvod letošní sezony doma poradili 33:16, jsme i v prvních minutách odvety výrazně přehrávali. I přes absenci hned několika hráčů se nám dařilo v obraně se spolehlivým Michalem Šimánkem za zády, z čehož jsme pak mohli těžit při přechodu do útoku proti rozhozené obraně. Netrvalo dlouho a měli jsme k dobru náskok 10:3 a soupeře, který v těchto chvílích nevěděl kudy kam.

Celý příspěvek

Ústecký Memoriál Míly Koloce jsme opanovali už pošesté v řadě

Bez řady členů týmu laborujících se zraněním nebo plnících si pracovní či rodinné povinnosti jsme v sobotu 1. února vyrazili na 15. ročník Memoriálu Míly Koloce do Ústí nad Labem. Nebýt výpomoci dvou hráčů, kteří kmenově patří do jiných celků, asi bychom o prodloužení série našich prvenství na tomto turnaji ani nemohli usilovat. Nakonec se ale vše podařilo nejen co se týče sestavy, ale také výsledkově. Po vydřené remíze 10:10 s Jabloncem sice rozhodoval o našem triumfu v turnaji až větší celkový počet vstřelených branek, ale na to se historie ptát nebude. Libčice Memoriál Míly Koloce opanovaly už pošesté v řadě a v tabulce celků s největším počtem triumfů se osamostatnily před domácí Chemičkou. Jako bonus navíc do Libčic putovala trofej pro nejlepšího střelce turnaje, kterou získalo za 27 dosažených branek naše pravé křídlo Janis Aliapulios.

Celý příspěvek

Příprava na jarní část sezony je v plném proudu, o víkendu nás čeká turnaj v Ústí nad Labem

Do prvního soutěžního utkání po zimní přestávce zbývá ještě skoro celý kalendářní měsíc, v libčickém áčku ale už běží příprava naplno. Po zaslouženém vánočním odpočinku jsme se poprvé v novém roce sešli k tréninku 9. ledna a od té doby především shazujeme kila, která jsme přes svátky nabrali, a naopak nabíráme sílu a fyzickou kondici, kterou jsme shodili.

Celý příspěvek