Házenkáři finišují přípravu na jarní část sezony. Muži zabojují o medaile ve 2. lize, mládež bude Libčice reprezentovat na řadě turnajů.

Na pátém místě se šestibodovou ztrátou na medaile vstoupili do kalendářního roku 2022 házenkáři Libčic ve 2. lize mužů. Zatímco ale první tři celky (Liberec, Dukla B, Šťáhlavy) odehrály na podzim všechna utkání, naši házenkáři mají k dobru ještě dohrávku s Mladou Boleslaví. Nejvyšším příčkám se tak mohou v případě výhry přiblížit ještě před tím, než 12. února zahájí jarní část sezony ve Šťáhlavech.

Konečné umístění „na bedně“ je cílem pro zbytek sezony i přesto, že aktuálně v sestavě kvůli zranění chybí hned několik hráčů. Házenkáři tak zahájili přípravu už 6. ledna a až do začátku herního období absolvují zdvojený počet tréninkových jednotek. Ty byly zpočátku zaměřené výhradně na fyzickou kondici a sílu, nyní už trenéři do přípravy zapojují také herní prvky a nácvik souhry s míčem. První domácí utkání Libčic v jarní části sezony se v hostivické hale uskuteční v neděli 20. února od 17 hodin. A hned půjde o jeden z klíčových zápasů, protože v něm přivítáme průběžného lídra tabulky z Liberce. Všichni fanoušci z Libčic i okolí jsou srdečně zváni.

Týmové foto 2019-2020

Starší žáci těží z nové spolupráce

S Hostivicemi pojí Sokol Libčice nejen využívání sportovní haly v Břvích pro tréninky a soutěžní utkání mužů, ale nově také spolupráce s tamním klubem Lions Hostivice Handball Team v oblasti mládeže. Naši starší žáci (13-15 let) díky tomu jednou týdně dojíždějí do hostivické haly, která poskytuje odpovídající zázemí pro kvalitní přípravu. Ve spojení s hráči Lions tak ani přes zimu nevypadnou z herní praxe. „Které dovednosti potřebujeme zlepšit nejvíce, nám ukázala už úvodní část sezony, v níž jsme se utkali převážně s týmy z horní části tabulky. Přes zimu jsme na nich s týmem zapracovali a výsledky naší práce budeme chtít ukázat v následujících kolech,“ říká trenér celku starších žáků František Palan.

Trenéry minižáků těší velká účast

Minižáci (9-11 let) se v podzimní části sezony stihli zúčastnit celkem čtyř turnajů v miniházené (4+1). Trenéry prakticky celou dobu těšila hojná účast hráčů s velkou chutí do házené. „V rámci jednoho turnaje jsme díky tomu byli obvykle schopní poskládat hned tři týmy. Se všemi hráčsky různě promíchanými sestavami jsme navíc dokázali konkurovat ostatním týmům a často jsme je přehrávali. Bereme-li v potaz přípravu v prostorách naší tělocvičny, je to na hřišti příjemný pohled,“ popisuje trenér minižáků Štěpán Hřebejk. Hlavním cílem je podle něj u této věkové kategorie především přenést do nového roku chuť hrát, jež byla na všech minižácích vidět na podzim.

Přípravka získá první herní zkušenosti

Také nejmladší hráči házené Sokola Libčice dělají velké pokroky. Proto trenéři přípravky (7-9 let) s některými členy této kategorie už na jaře vyrazí na první turnaje, začínající házenkáři tak vůbec poprvé v životě poměří síly s ostatními týmy. Turnajů se libčická přípravka zúčastní s týmem doplněným o hráče týmu minižáků, kteří do kategorie přípravky věkově stále patří, byť již hrají se staršími.