Plzeň Libčicím svědčí. Proti soupeřům z města piva jsme si připsali dvě výhry za sebou

Po vysokém domácím vítězství 31:19 nad VŠ Plzeň nás o uplynulém víkendu čekal další soupeř ze západočeské metropole. Výjezd k utkání proti TJ Košutka jsme si tentokrát zpestřili cestou vlakem a společným obědem v centru Plzně. Pak už následoval přesun do haly a boj o důležité dva body do tabulky.

Vstup do zápasu proti tabulkově lépe postavenému soupeři jsme zvládli a získali rychlé vedení 0:2. Další téměř čtvrthodina se ale z naší strany nesla v duchu trestuhodného neproměňování šancí a když se k tomu přidalo také trochu smůly v podobě několika nastřelených tyčí, soupeř šňůrou sedmi gólů v řadě odskočil na 7:2. Ani nepříznivý vývoj nás ale nepřipravil o nasazení, a tak se nám podařilo nástup soupeře zastavit a do poločasu korigovat na rozdíl tří branek.

Vstup do druhé půle ale patřil domácím, kteří si rychle dokázali vzít pětigólový náskok zpět. Zpřesněnou obranou podpořenou výkonem brankářů a větším důrazem v útoku jsme nicméně dokázali postupně z náskoku Košutky ukrajovat, vyrovnat a nakonec se dostat i do vedení. Čím dál nervóznější soupeř nakonec doplatil na ztrátu koncentrace. V samém závěru místo snahy o vyrovnání hráči a zejména brankář Košutky popustili uzdu emocím, což znamenalo další dva góly v jejich síti a definitivní ztrátu naděje na body.

Výhra 23:25 po boji byla rozhodující nejen pro skvělou atmosféru na cestu vlakem domů, ale především potvrdila naše lepšící se výsledky. Po třech prohrách v řadě na úvod sezony, jsme si nyní připsali už čtvrté vítězství z posledních pěti utkání. V tabulce jsme se tak dotáhli na pátý Jablonec, jenž má však ještě k dobru prosincovou dohrávku proti Mostu. Tento týden v neděli budeme v netradičním čase od 10:30 hodin hostit Ústí nad Labem, podzimní část sezony pak zakončíme duely v Jablonci a doma proti Mladé Boleslavi.