Muži obhájili loňský triumf

TRADIČNÍ POSVÍCENSKÝ TURNAJ V HÁZENÉ MUŽŮ O POHÁR MĚSTA SE VYDAŘIL. NEJENŽE SPORTOVCŮM I DIVÁKŮM, KTEŘÍ DORAZILI V HOJNÉM POČTU, PERFEKTNĚ VYŠLO POČASÍ, ALE TÝM TJ SOKOL LIBČICE DOKÁZAL V SILNÉ KONKURENCI OBHÁJIT LOŇSKÉ VÍTĚZSTVÍ.

Postupně porazil celky Mělníka, Šťáhlav i VŠ Plzeň, přičemž s posledními dvěma celky se bude utkávat i ve 2. lize. Se Sokolem Šťáhlavy v neděli 19. 9. v 17 hodin otevře ve sportovní hale Břve domácím utkáním nový soutěžní ročník.

Kromě turnaje mužů, který se uskutečnil již poosmašedesáté, dělala po loňské premiéře všem příznivcům sportu a pohybu velkou radost mládež. Hlavně starší žáci, jejichž utkání se na venkovním hřišti Sokola střídala se zápasy dospělých. Mladí házenkáři tak viděli v akci svoje vzory a zkušení dospělí mohli předat svým nástupcům cenné rady a postřehy. Sokol Libčice v žákovském turnaji nakonec obsadil třetí místo, když nestačil na druhou Příbram a vítězné Úvaly. Důležitější než výsledky však byl u mládeže zápal pro hru, smysl pro fair play i snaha se zlepšovat a rozvíjet svůj talent.

Přesvědčil se o tom i starosta Pavel Bartoš, který se přišel na turnaj osobně podívat. Třešničkou na dortu bylo vyhlášení libčického Kryštofa Jányše nejlepším brankářem žákovského turnaje.

Pořadatelé házenkářského posvícenského měření sil zařadili i zajímavý přestávkový program, který měl kromě sportovních prvků i kulturní nádech. Šlo o ukázku vystoupení parkouru a akrobatického rokenrolu, o kterou se postarala skupina z oddílu všestrannosti TJ Sokol Libčice pod vedením trenérky Hannah Bartíkové.

Zatímco hostující celky se po turnaji vydaly na cestu domů, organizátory, hráče Libčic a jejich kamarády čekala odměna v podobě dalšího posvícenského programu. Někteří vyrazili podpořit fotbalisty AFK Libčice v utkání proti Byšicím, jiní vyrazili do lunaparku nebo na koncert na náplavce, který ozdobil ohňostroj a vystoupení Xindla X. Všichni bez rozdílu se shodli na tom, že za rok v Libčicích na házenkářském posvícenském turnaji rádi změří síly se soupeři i se sebou samými znovu.