I přes slibný start jsme první zápas jara nezvládli, oba body zůstávají ve Šťáhlavech

O uplynulém víkendu skončila zimní přestávka a s ní i čekání na další soutěžní zápas. Chuť do hry byla velká, což se příznivě odrazilo i na našem vstupu do utkání ve Šťáhlavech. Soupeře, s nímž jsme si na úvod letošní sezony doma poradili 33:16, jsme i v prvních minutách odvety výrazně přehrávali. I přes absenci hned několika hráčů se nám dařilo v obraně se spolehlivým Michalem Šimánkem za zády, z čehož jsme pak mohli těžit při přechodu do útoku proti rozhozené obraně. Netrvalo dlouho a měli jsme k dobru náskok 10:3 a soupeře, který v těchto chvílích nevěděl kudy kam.

Ústecký Memoriál Míly Koloce jsme opanovali už pošesté v řadě

Bez řady členů týmu laborujících se zraněním nebo plnících si pracovní či rodinné povinnosti jsme v sobotu 1. února vyrazili na 15. ročník Memoriálu Míly Koloce do Ústí nad Labem. Nebýt výpomoci dvou hráčů, kteří kmenově patří do jiných celků, asi bychom o prodloužení série našich prvenství na tomto turnaji ani nemohli usilovat. Nakonec se ale vše podařilo nejen co se týče sestavy, ale také výsledkově. Po vydřené remíze 10:10 s Jabloncem sice rozhodoval o našem triumfu v turnaji až větší celkový počet vstřelených branek, ale na to se historie ptát nebude. Libčice Memoriál Míly Koloce opanovaly už pošesté v řadě a v tabulce celků s největším počtem triumfů se osamostatnily před domácí Chemičkou. Jako bonus navíc do Libčic putovala trofej pro nejlepšího střelce turnaje, kterou získalo za 27 dosažených branek naše pravé křídlo Janis Aliapulios.

Příprava na jarní část sezony je v plném proudu, o víkendu nás čeká turnaj v Ústí nad Labem

Do prvního soutěžního utkání po zimní přestávce zbývá ještě skoro celý kalendářní měsíc, v libčickém áčku ale už běží příprava naplno. Po zaslouženém vánočním odpočinku jsme se poprvé v novém roce sešli k tréninku 9. ledna a od té doby především shazujeme kila, která jsme přes svátky nabrali, a naopak nabíráme sílu a fyzickou kondici, kterou jsme shodili.

Další krůčky oddílu házené

Článek pro Libčické noviny 2020/02:

Již delší dobu jste možná o házené v Libčicích nic nečetli. Je to pravda, měli jsme na podzim minulého roku totiž pořádně napilno. Oddíl házené se pomalu ale jistě mění v klub. Nejsme již jedním soutěžním oddílem mužů, transformovali jsme se do klubu, který zastřešuje jak soutěžní oddíl dospělých, tak hlavně několik oddílů mládeže.

Poslední podzimní kolo přineslo body z Plzně i peníze na dobrou věc

Do zimní přestávky jdeme na průběžném třetím místě se 13 body za šest vítězství, jednu remízu a čtyři prohry. Rozhodla o tom naše nejtěsnější možná výhra v posledním podzimním kole na půdě VŠ Plzeň. Soupeři jsme tak dokonale oplatili vyřazení v zářijovém 2. kole Českého poháru, kdy se naopak radoval z vítězství o jediný gól on.

V posledním domácím utkání podzimu jsme s přehledem zdolali Ústí

Do utkání s Ústím nad Labem jsme šli s jediným cílem. Bodovat doma naplno a napravit tak ztrátu z předchozího kola z Košutky. Základ k vítězství jsme položili už v prvních minutách, kdy jsme stavěli především na dobrém výkonu v obraně, za kterou se rozchytal Ondra Kříž. Díky tomu nás tentokrát nemuselo tolik trápit ani několik neproměněných šancí v útoku. V šesté minutě jsme vedli 4:1 a po třígólové sérii mezi 14. a 17. minutou byl rozdíl už pětibrankový (9:4).

Na Košutku jsme nestačili. Z Plzně vezeme prohru 32:26

Košutka se před utkáním s námi nacházela s pouhými třemi body na posledním místě průběžné tabulky, a tak bylo jasné, že se v domácím prostředí bude chtít vybičovat k výkonu, který by jí pomohl odlepit se ode dna. I my jsme měli o co hrát, ale hned v prvních minutách nás stejně jako v řadě předchozích utkání trápilo neproměňování vyložených šancí.