Na Duklu B jsme nestačili, teď všechny týmy v lize čeká dlouhá vynucená přestávka

Do utkání proti favorizované rezervě Dukly jsme na její palubovce vstoupili hůř než soupeř, ale ještě ve 14. minutě jsme se za stavu 11:8 drželi na dostřel. Pak však přišla hrozivá série, při níž soupeř skóroval během osmi minut sedmkrát za sebou, a zdálo se, že je po zápase. Dukla dokázala rychlými protiútoky trestat naše chyby a my jsme naopak navzdory taktickým pokynům trenérů nedokázali hrát trpělivě a důsledně.

Celý příspěvek

Omezení tréninků mládeže s ohledem na nouzový stav a nová opatření vlády ČR

Na základě vyhlášení nouzové stavu a zavedení nových opatření:

 • maximálně 10 osob ve vnitřních prostorách,
 • maximálně 20 osob na venkovním hřišti,

se vedení oddílu házené rozhodlo na následujících 14 dní do 18. 10. pozastavit všechny tréninky v kategorii přípravky (15 – 16 hod.) a minižáků (16 – 17 hod.). Mladší žáci pokračují v trénincích dále s tím, že budeme využívat pouze venkovní hřiště s ohledem na aktuální počasí.

Celá situace nás netěší a k omezení přistupujeme opravdu neradi. Nicméně je nutné dodržet všechna nařízení obvzláště v režimu nouzového stavu.

Pouze oddíl mladších žáků je oficiálně přihlášen do soutěže a je možné tedy aplikovat výjimku pro přípravu na soutěžní zápas. Zvažovali jsme zachovat tréninky pro menší kategorie alespoň venku, ale ani tam nejsme schopni dodržet omezení týkající se počtu osob. Na posledním tréninku bylo v kategorii přípravky na tréninku 26 dětí, u minižáků byl počet menší, ale včetně trenérů jsme rovněž přes čáru. To vše bez logického navýšení při prolínání jednoho končícího tréninku a dalšího začínajícího. Počasí se bohužel také dle předpovědi horší, proto s ohledem na složitější zajištění hlídání a doprovod dětí nechceme trénink rušit na poslední chvíli.

K tomuto rozhodnutí přistupujeme i přesto, že v sobotu jsme odehráli domácí turnaj mladších žáků a v neděli si odbyli premiéru v Příbrami minižáci. U obou kategorií je vidět obrovský progres a chuť do dalších tréninků. Prosíme tedy o pochopení a pevně věříme, že se během následujících 14 dní situace okolo COVID-19 uklidní a vrátíme se zpět ke sportu. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Vedení oddílu házené a trenéři mládeže

Start nového ligového ročníku se Libčicím vydařil, ze dvou zápasů máme dvě vítězství

Po vyřazení z Českého poháru od Ústí nad Labem po výsledku 28:27 jsme se chtě nechtě museli soustředit už jen na 2. ligu mužů SVČ. Los nám pro úvodní kolo nového ligového ročníku přiřadil Sokol Vršovice B s tím, že nastoupíme na půdě soupeře. Jak už to tak u B-týmů bývá, nikdy není možné předem odhadnout, v jaké sestavě nastoupí, a kolik hráčů z „áčka“ budou mít k dispozici.

Celý příspěvek

Z prvního soutěžního utkání sezony jsme vyšli vítězně. Přes Slavii jsme postoupili do 2. kola Českého poháru.

Do soutěžního ročníku 2020/2021 jsme vstoupili v neděli 30. srpna utkáním 1. kola Českého poháru. Soupeřem nám byl HK Slavia Praha, v jehož vršovické hale jsme dokázali zvítězit 33:31 a vybojovat si tak postup do dalších bojů, jež jsou na programu o víkendu 12./13. září – tedy týden před startem ligové soutěže.

Celý příspěvek

Příprava na novou sezonu odstartovala!

V úterý 4. srpna jsme zahájili přípravu na novou sezonu 2020/2021. Tradičně se tak stalo na venkovním hřišti u libčické sokolovny, kde hned po krátkém úvodním zahřátí přišly na řadu oblíbené činnosti z oblasti rychlostní vytrvalosti. Druhá část tréninku pak byla věnována kruhovému tréninku s medicinbaly, švihadly a také s vlastní vahou.

Celý příspěvek

Po dvouměsíční pauze jsme se vrátili ke společnému tréninku

Zatím jen pod otevřeným nebem a bez sprch, šaten či dalšího zázemí. Přesto jsme se po bezmála dvou měsících individuálních aktivit konečně vrátili ke kolektivnímu sportování. Nejprve jsme v menším počtu otestovali naši fyzickou kondici vyjížďkou na kolech. Na trase z vlastního bydliště přes Stromovku, kde byl sraz, Kralupy nad Vltavou a Okoř jsme ve zdraví dorazili opět do Prahy. Těm, kteří bydlí od Stromovky nejdále, chybělo jen málo k překonání hranice 100 ujetých kilometrů!

Celý příspěvek

Tréninky mládeže se po koronaviru opět rozjíždí

S ohledem na pozitivní vývoj situace okolo epidemie COVID-19 a obnovení činnosti celého Sokola Libčice nad Vltavou se oddíl házené rozhodl od čtvrtka 14. 5. opět zahájit tréninky mládeže. Tréninky budou probíhat v obvyklých časech pro všechny kategorie:

 • přípravka 15:00 – 16:00
 • minižáci 16:00 – 17:00
 • mladší žáci 17:00 – 18:30

Dle nařízená vlády ČR je nutné dodržovat přísná hygienická pravidla, proto tréninky budou probíhat za následujících podmínek:

 • Trénovat se bude pouze venku, v případě nepřízně počasí se trénink ruší. Důvodem je velký počet dětí, který by byl v malé tělocvičně neúnosný. V případě zrušení tréninku budou rodiče s předstihem informováni.
 • Nebudou k dispozici šatny, proto je nutné se převléci venku nebo ideálně přijít již ve sportovním oblečení včetně lahve s pitím.
 • Toalety budou otevřené jen pro nutné případy, žádné courání na WC několikrát za trénink.
 • Samotný trénink bude probíhat bez zakrytí dýchacích cest (u fyzicky náročné aktivity je to nezbytné a sportovcům nařízení takto trénovat umožňuje). Doprovod prosíme o dodržování standardních opatření jako je zakrytí dýchacích cest rouškou.
 • U vchodu na hřiště bude k dispozici rozprašovač s desinfekcí, prosíme o jeho využívání.
 • Bude vyžadována zvýšená kázeň dětí.

Pevně věříme, že tréninky budou probíhat ke spokojenosti dětí, trenérů i rodičů. Vedení oddílu a trenéři následně vyhodnotí průběh tréninků a zváží další postup v nadcházejících týdnech.

Trenéři se již těší, tak třikrát hurá a házené zdar!