Jsme mistry 2. ligy JZČ

Tento víkend byla dohrána soutěž házenkářů posledním zápasem s VŠ Plzeň. Díky jednoznačnému vítězství 30:17 si domácí házenkáři připsali klíčové 2 body do tabulky a bez ohledu na další zápasy dokráčeli na samotný vrchol 2. ligy JZČ. V novodobé historii se jedná již o druhé vítězství ve 2. lize, to první jsme vybojovali před 4 roky.

Další dva kroky při cestě za titulem udělány!

Sezona již vstoupila do fáze, kdy nás každé vítězství výrazně posouvá k celkovému prvenství. Můžeme se také spolehnout na to, že naši nejbližší pronásledovatelé mají obtížný los a často hrají proti sobě a ztrácí body. Nás po týdenní pauze od zápasu v Havlíčkově Brodě čekal papírově jednoduchý zápas na půdě  Lokomotivy Vršovice a poté těžké domácí utkání proti stále se lepšícímu Loko České Budějovice. Papírové předpoklady se tentokráte naplnily bezezbytku…

První turnaj na Mělníku jsme zvládli na výbornou

V sobotu 14. dubna jsme se zúčastnili prvního mládežnického turnaje. Turnaj se konal na Mělníku ve sportovní hale místního gymnázia Jana Palacha. Organizaci zajistil domácí Mělník, který pozval atraktivní soupeře z celých středních Čech. Měli jsme tedy možnost poměřit síly s týmy Mělníka, Úval, Mladé Boleslavi a Kostelce nad Labem.

Vyjíždíme na první mládežnický turnaj

Zítra, tedy tuto sobotu, 14. dubna vyjíždíme na první mládežnický turnaj po dlouhé době. Po ročním poctivém tréninku uzrála doba na vyzkoušení si všech házenkářských dovedností na turnaji na Mělníku. Turnaje se zúčastní další oddíly středních Čech, jedná se tedy o zajímavou možnost poměřit se s dalšími oddíly.

Těžce vybojované 4 body znamenají upevnění první příčky

Po slibném druhém poločase a vítězství nad Lokomotivou Plzeň jsme věděli, že nás čekají dva velmi těžké zápasy. Nejprve doma proti tradičnímu rivalovi z Prahy 4 a poté na půdě velmi nepříjemného Havlíčkova Brodu, který umí vzít favoritům body.

Rozpačitý vstup do jarní části se slibným závěrem

Házenkáři Libčic vstupovali do jarní části v pozici vedoucího týmu soutěže. Bohužel se úplně dle představ nepovedla příprava, kdy jsme si představovali celkově lepší docházku. Zejména se nepodařilo sehrát základní osu týmu a to se v mistrovských utkání ukázalo jako velká komplikace. A teď již k samotným třem utkáním, které byly součástí prvního bloku jarních odved před reprezentační přestávkou:

Začátek zimní přípravy

Házenkáři Libčic zahájili 8. ledna zimní přípravu, která je má, co nejlépe připravit na jarní část soutěže. Trénuje se v režimu pondělí a středa, kdy pondělky jsou věnovány silové přípravě a středy rychlosti. Postupně se začnou zapojovat také herní věci. Aktuálně kádr čítá 21 aktivních hráčů, ale někteří po zranění začínají s postupnou rehabilitací. Prvního tréninku se účastnilo 12 hráčů, ale již v tom další bylo k dispozici 17 hráčů a doufejme, že tato pěkná čísla vydrží až do konce soutěže. Celý příspěvek