Po dvouměsíční pauze jsme se vrátili ke společnému tréninku

Zatím jen pod otevřeným nebem a bez sprch, šaten či dalšího zázemí. Přesto jsme se po bezmála dvou měsících individuálních aktivit konečně vrátili ke kolektivnímu sportování. Nejprve jsme v menším počtu otestovali naši fyzickou kondici vyjížďkou na kolech. Na trase z vlastního bydliště přes Stromovku, kde byl sraz, Kralupy nad Vltavou a Okoř jsme ve zdraví dorazili opět do Prahy. Těm, kteří bydlí od Stromovky nejdále, chybělo jen málo k překonání hranice 100 ujetých kilometrů!

Celý příspěvek

Tréninky mládeže se po koronaviru opět rozjíždí

S ohledem na pozitivní vývoj situace okolo epidemie COVID-19 a obnovení činnosti celého Sokola Libčice nad Vltavou se oddíl házené rozhodl od čtvrtka 14. 5. opět zahájit tréninky mládeže. Tréninky budou probíhat v obvyklých časech pro všechny kategorie:

  • přípravka 15:00 – 16:00
  • minižáci 16:00 – 17:00
  • mladší žáci 17:00 – 18:30

Dle nařízená vlády ČR je nutné dodržovat přísná hygienická pravidla, proto tréninky budou probíhat za následujících podmínek:

  • Trénovat se bude pouze venku, v případě nepřízně počasí se trénink ruší. Důvodem je velký počet dětí, který by byl v malé tělocvičně neúnosný. V případě zrušení tréninku budou rodiče s předstihem informováni.
  • Nebudou k dispozici šatny, proto je nutné se převléci venku nebo ideálně přijít již ve sportovním oblečení včetně lahve s pitím.
  • Toalety budou otevřené jen pro nutné případy, žádné courání na WC několikrát za trénink.
  • Samotný trénink bude probíhat bez zakrytí dýchacích cest (u fyzicky náročné aktivity je to nezbytné a sportovcům nařízení takto trénovat umožňuje). Doprovod prosíme o dodržování standardních opatření jako je zakrytí dýchacích cest rouškou.
  • U vchodu na hřiště bude k dispozici rozprašovač s desinfekcí, prosíme o jeho využívání.
  • Bude vyžadována zvýšená kázeň dětí.

Pevně věříme, že tréninky budou probíhat ke spokojenosti dětí, trenérů i rodičů. Vedení oddílu a trenéři následně vyhodnotí průběh tréninků a zváží další postup v nadcházejících týdnech.

Trenéři se již těší, tak třikrát hurá a házené zdar!

Ze společných tréninků jsme kvůli koronaviru přešli na individuální a čím dál více počítáme s předčasným koncem sezony

Utkání 2. ligy proti Dukle B, které jsme odehráli 7. března 2020, bylo podle všeho na dlouhou dobou poslední akcí, kterou jsme jako tým zažili společně. Nedlouho poté vedení klubu kvůli prevenci nákazy novým typem koronaviru přerušilo konání pravidelných tréninkových jednotek až do 25. března, a tak jsme přešli na individuální formu přípravy. Tréninky mládeže byly zrušeny do odvolání, o čemž byli obratem informováni nejen hráči, ale také jejich rodiče. Český svaz házené vzápětí rozhodl také o odložení všech jím organizovaných soutěžních utkání naplánovaných v termínu od 12. do 25. března., což se ve 2. lize dotklo našeho domácího utkání s Mostem a výjezdu do Mladé Boleslavi.

Celý příspěvek

Na Dukle jsme ze začátku předvedli solidní výkon, druhá půle nás však stála body i přijatelný výsledek

Do utkání s aktuálním lídrem tabulky z Dukly B jsme šli s cílem získat první jarní vítězství a navíc odčinit podzimní porážku ze vzájemného střetnutí v poměru 17:20. Vstup do zápasu i těm z nás, kteří by snad měli ze soupeře příliš velký respekt, znovu potvrdil, že se rezervou extraligového celku určitě dá hrát. Po prvních sedmi minutách jsme totiž vedli 5:3 a to především díky kvalitní obraně a trpělivé hře v útoku. Mladíci z Dukly se snažili kontrovat rychlou hrou, na kterou jsou zvyklí, ta však zpočátku ústila spíše v jejich chyby, než v góly v naší síti. O něco později se však hra vyrovnala, a tak platil po první čtvrtině hry stav 6:7.

Celý příspěvek

Divoký závěr utkání s Libercem přinesl jen bod za remízu 28:28

Zatímco v prvním jarním kole ve Šťáhlavech jsme od začátku vedli a soupeř se poprvé dostal do vedení až ve druhé půli, domácí střetnutí s Libercem mělo jiný průběh. Severočeši dokázali od začátku naši obranu přehrávat pohybem a promyšlenou spoluprací s pivotem. V postupném útoku jsme pak často přicházeli o míč po chybách a neúspěšných koncovkách, což Liberec trestal snadnými góly z rychlých protiútoků. Nehledě na to, že nám chyběla dokonce i bojovnost. Nebylo proto divu, že si hosté do 16. minuty vypracovali pětigólový náskok (6:11), který se jim navíc podařilo po dalších více než deset minut držet. A protože v závěru první půle žádný další gól nepadl, šlo se o přestávce do šaten za stavu 12:17 pro Liberec.

Celý příspěvek

I přes slibný start jsme první zápas jara nezvládli, oba body zůstávají ve Šťáhlavech

O uplynulém víkendu skončila zimní přestávka a s ní i čekání na další soutěžní zápas. Chuť do hry byla velká, což se příznivě odrazilo i na našem vstupu do utkání ve Šťáhlavech. Soupeře, s nímž jsme si na úvod letošní sezony doma poradili 33:16, jsme i v prvních minutách odvety výrazně přehrávali. I přes absenci hned několika hráčů se nám dařilo v obraně se spolehlivým Michalem Šimánkem za zády, z čehož jsme pak mohli těžit při přechodu do útoku proti rozhozené obraně. Netrvalo dlouho a měli jsme k dobru náskok 10:3 a soupeře, který v těchto chvílích nevěděl kudy kam.

Celý příspěvek

Ústecký Memoriál Míly Koloce jsme opanovali už pošesté v řadě

Bez řady členů týmu laborujících se zraněním nebo plnících si pracovní či rodinné povinnosti jsme v sobotu 1. února vyrazili na 15. ročník Memoriálu Míly Koloce do Ústí nad Labem. Nebýt výpomoci dvou hráčů, kteří kmenově patří do jiných celků, asi bychom o prodloužení série našich prvenství na tomto turnaji ani nemohli usilovat. Nakonec se ale vše podařilo nejen co se týče sestavy, ale také výsledkově. Po vydřené remíze 10:10 s Jabloncem sice rozhodoval o našem triumfu v turnaji až větší celkový počet vstřelených branek, ale na to se historie ptát nebude. Libčice Memoriál Míly Koloce opanovaly už pošesté v řadě a v tabulce celků s největším počtem triumfů se osamostatnily před domácí Chemičkou. Jako bonus navíc do Libčic putovala trofej pro nejlepšího střelce turnaje, kterou získalo za 27 dosažených branek naše pravé křídlo Janis Aliapulios.

Celý příspěvek