Z prvního soutěžního utkání sezony jsme vyšli vítězně. Přes Slavii jsme postoupili do 2. kola Českého poháru.

Do soutěžního ročníku 2020/2021 jsme vstoupili v neděli 30. srpna utkáním 1. kola Českého poháru. Soupeřem nám byl HK Slavia Praha, v jehož vršovické hale jsme dokázali zvítězit 33:31 a vybojovat si tak postup do dalších bojů, jež jsou na programu o víkendu 12./13. září – tedy týden před startem ligové soutěže.

Kromě vítězství a postupu přineslo utkání další příznivou zprávu. Všechny naše letní posily – Jakub Škromach a Martin Mička na křídlech, Sebastian Bělohradský na spojce a Šimon Rada v brance – se uvedly v dobrém světle a jsou příslibem pro budoucí výkony a výsledky celého týmu Libčic.

Na druhou stranu se ale ukázala i řada nedostatků, na jejichž odstranění budeme v následujících třech týdnech do ligového startu muset intenzivně pracovat. V tomto ohledu však určitě pomůže tradiční podzimní přesun tréninkových jednotek ze hřiště pod otevřeným nebem do sportovní haly.

Už od úvodní branky Antonína-Šimona Stárky jsme měli na Slavii navrch a rychle jsme si vypracovali vedení 5:2, domácí ale dokázali do 12. minuty vyrovnat na 7:7. O pouhých pět minut později jsme však vedli už pětibrankovým rozdílem, když se nám mimo jiné dařilo trestat chyby soupeře rychlými protiútoky. To už se dělo bez účasti Václava Hory, kterému mezitím v nedaleké nemocnici sešívali zranění na hlavě z úvodních minut utkání.

Ke konci prvního poločasu sice Slavia mírně korigovala na 16:13, když jsme se nechali poměrně snadno nabytým vedením uchlácholit. Poslední minuty ale patřily znovu nám v čele s brankářem Ondřejem Androníkem, který předvedl několik povedených zákroků. Do šaten se tak šlo za stavu 18:13 pro Libčice.

Podobný obraz hry byl k vidění i v úvodu druhého dějství a náš náskok díky tomu rostl. Ve 40. minutě byl už osmibrankový (23:15). Ještě o 10 minut později jsme vedli pohodlným skóre 28:22 a nic nenasvědčovalo tomu, že se v tomto utkání ještě budeme muset ještě bát o výsledek. Tím spíše, když se mezi třemi tyčemi dařilo i Šimonu Radovi, jenž na druhé dějství vystřídal v brance Ondřeje Androníka.

Jenže pak přišla naše dvojnásobná přesilová hra, ze které jsme nevytěžili dost, a záhy dostala šanci zahrát si ve dvojité početní výhodě také Slavia. Domácí toho využili k zahájení stíhací jízdy, kterou jsme jim navíc usnadnili kupením zbytečných chyb. Po naší neproměněné sedmičce a rychlém kontru Slavie to rázem bylo v 55. minutě o jediný gól a závěr utkání se zdál být zcela otevřený. Naštěstí jsme vzápětí naděje domácích sérií čtyř gólů v řadě definitivně ukončili. Tříbranková šňůra Slavie v posledních dvou minutách utkání pak přinesla už jen kosmetickou úpravu skóre na konečných 31:33.

Jméno soupeře pro 2. kolo Českého poháru se teprve dozvíme, stejně jako to, zda půjde o utkání doma nebo venku. Dobou zprávou ale je, že zranění Václava Hory nebylo vážné, a při nejbližší příležitosti jistě stráví na hřišti více minut než tentokrát.

Sestava a branky Libčic: Androník, Rada – Škromach 2, Bělohradský 4, Telvak 4, Mička 4, Svoboda 3, Aliapulios 7/1, Weigner 4, Hora, Breyl 1, Stárka 4