Omezení tréninků mládeže s ohledem na nouzový stav a nová opatření vlády ČR

Na základě vyhlášení nouzové stavu a zavedení nových opatření:

• maximálně 10 osob ve vnitřních prostorách,
  • maximálně 20 osob na venkovním hřišti,

se vedení oddílu házené rozhodlo na následujících 14 dní do 18. 10. pozastavit všechny tréninky v kategorii přípravky (15 – 16 hod.) a minižáků (16 – 17 hod.). Mladší žáci pokračují v trénincích dále s tím, že budeme využívat pouze venkovní hřiště s ohledem na aktuální počasí.

Celá situace nás netěší a k omezení přistupujeme opravdu neradi. Nicméně je nutné dodržet všechna nařízení obvzláště v režimu nouzového stavu.

Pouze oddíl mladších žáků je oficiálně přihlášen do soutěže a je možné tedy aplikovat výjimku pro přípravu na soutěžní zápas. Zvažovali jsme zachovat tréninky pro menší kategorie alespoň venku, ale ani tam nejsme schopni dodržet omezení týkající se počtu osob. Na posledním tréninku bylo v kategorii přípravky na tréninku 26 dětí, u minižáků byl počet menší, ale včetně trenérů jsme rovněž přes čáru. To vše bez logického navýšení při prolínání jednoho končícího tréninku a dalšího začínajícího. Počasí se bohužel také dle předpovědi horší, proto s ohledem na složitější zajištění hlídání a doprovod dětí nechceme trénink rušit na poslední chvíli.

K tomuto rozhodnutí přistupujeme i přesto, že v sobotu jsme odehráli domácí turnaj mladších žáků a v neděli si odbyli premiéru v Příbrami minižáci. U obou kategorií je vidět obrovský progres a chuť do dalších tréninků. Prosíme tedy o pochopení a pevně věříme, že se během následujících 14 dní situace okolo COVID-19 uklidní a vrátíme se zpět ke sportu. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Vedení oddílu házené a trenéři mládeže

Tréninky mládeže se po koronaviru opět rozjíždí

S ohledem na pozitivní vývoj situace okolo epidemie COVID-19 a obnovení činnosti celého Sokola Libčice nad Vltavou se oddíl házené rozhodl od čtvrtka 14. 5. opět zahájit tréninky mládeže. Tréninky budou probíhat v obvyklých časech pro všechny kategorie:

• přípravka 15:00 – 16:00
  • minižáci 16:00 – 17:00
  • mladší žáci 17:00 – 18:30

Dle nařízená vlády ČR je nutné dodržovat přísná hygienická pravidla, proto tréninky budou probíhat za následujících podmínek:

• Trénovat se bude pouze venku, v případě nepřízně počasí se trénink ruší. Důvodem je velký počet dětí, který by byl v malé tělocvičně neúnosný. V případě zrušení tréninku budou rodiče s předstihem informováni.
  • Nebudou k dispozici šatny, proto je nutné se převléci venku nebo ideálně přijít již ve sportovním oblečení včetně lahve s pitím.
  • Toalety budou otevřené jen pro nutné případy, žádné courání na WC několikrát za trénink.
  • Samotný trénink bude probíhat bez zakrytí dýchacích cest (u fyzicky náročné aktivity je to nezbytné a sportovcům nařízení takto trénovat umožňuje). Doprovod prosíme o dodržování standardních opatření jako je zakrytí dýchacích cest rouškou.
  • U vchodu na hřiště bude k dispozici rozprašovač s desinfekcí, prosíme o jeho využívání.
  • Bude vyžadována zvýšená kázeň dětí.

Pevně věříme, že tréninky budou probíhat ke spokojenosti dětí, trenérů i rodičů. Vedení oddílu a trenéři následně vyhodnotí průběh tréninků a zváží další postup v nadcházejících týdnech.

Trenéři se již těší, tak třikrát hurá a házené zdar!

Další krůčky oddílu házené

Článek pro Libčické noviny 2020/02:

Již delší dobu jste možná o házené v Libčicích nic nečetli. Je to pravda, měli jsme na podzim minulého roku totiž pořádně napilno. Oddíl házené se pomalu ale jistě mění v klub. Nejsme již jedním soutěžním oddílem mužů, transformovali jsme se do klubu, který zastřešuje jak soutěžní oddíl dospělých, tak hlavně několik oddílů mládeže.

Mistrovský turnaj mladších žáků v Libčicích

Tuto neděli 22. září pořádáme na domácím venkovním hřišti mistrovský turnaj mladších žáků. Jedná se o první ostrý soutěžní zápas této kategorie. Soutěž se hraje turnajovým systémem, kde všech 12 přihlášených týmů je rozděleno vždy do 3 paralelních turnajů v jednom kole. V Libčicích přivítáme týmy z Úval, Bělé pod Bezdězem a Zruče nad Sázavou.

Rozpis turnaje:

• 09:00 Sokol Libčice : Úvaly A
  • 09:40 Zruč nad Sázavou : Bělá pod Bezdězem
  • 10:20 Úvaly A : Zruč nad Sázavou
  • 11:00 Bělá pod Bezdězem : Sokol Libčice
  • 11:40 Bělá pod Bezdězem : Úvaly A
  • 12:20 Sokol Libčice : Zruč nad Sázavou

Hrací doba 2×15 min, přestávka 5 min, příprava na zápas 5 min.

Budeme rádi, když přijdete podpořit libčické naděje v domácím prostředí.

Informace k sezóně 2019/2020 – kategorie mládež

V následujícím článku bychom rádi informovali rodiče a veřejnost o plánu házenkářské mládeže v sezóně 2019/2020. Z minulých let navazujeme na úspěšnou práci s minižáky a přípravkou. Do nadcházející sezóny počítáme s následujícími kategoriemi:

• přípravka: nábor dětí ve věku 0-7 let
  • minižáci: 8-10 let
  • mladší žáci: 11-13 let

Turnaj minižáků v Libčicích 8. 6. 2019

Tuto sobotu se uskutečnil v Libčicích turnaj minižáků v házené. Jednalo se o svátek házené, protože poslední mládežnické utkání se v Libčicích odehrálo již před necelými 10 roky. Od té doby jsme ale s mládeží udělali kus práce a začínáme pomalu sklízet ovoce.

Turnaje se zúčastnilo celkem 14 družstev z 9 oddílů. Takovou účast jsme ani nečekali a dostatečně jsme tak prověřili také organizační schopnosti libčických bafuňářů. Seznam účastníků turnaje:

• Libčice
  • Kutná Hora