Liga se už konečně rozeběhla

O uplynulém víkendu jsme konečně vstoupili do jarní části ligy soutěžním utkáním na palubovce Havlíčkova Brodu. Zimní přestávka byla dlouhá a mrazy tuhé a intenzivní, na hráčích tak byla v sobotu patrná radost z toho, že sibiřské podmínky z naší domácí haly přečkali ve zdraví a konečně snad mohou odložit svoje pletené tréninkové kulichy do skříně.

Co se kádru týče, událo se během té doby několik důležitých změn. Z pohledu libčického házenkářského genofondu je tou jednoznačně nejzásadnější změnou návrat bratrů Martina Doubka a Matěje Hykeše do soutěžních utkání! Zároveň se libčickému managementu podařilo ulovit v českém házenkářském prostředí zajímavou posilu na post spojky, kterou se stal Antonín – Šimon Stárka, odchovanec pražské Dukly s urozeným jménem a  pro něj typickým flegmatickým výrazem ve tváři, kterým bude jistě nezřídka zahřívat nervovou soustavu našeho trenéra. Antonín se v Havlíčkově Brodě předvedl zajímavým výkonem obohaceným na naše poměry nevšedními prvky hry, takže se do budoucna máte na co těšit. Jistě se nám podaří publikovat také jeho medailonek, ve kterém se možná dozvíte, jestli je opravdu nějak spojen s knížecím rodem z Příbramska a jak si užívá vítězství nad seniorským mužstvem v tradičním fotbálku.

Co se týká marodky mužstva, i zde panuje prozatímní optimismus, neboť jedny z našich hlavních opor, na podzim zraněný Pepík Gebauer a dlouhodobě indisponovaný Petr Česák, se již dostávají do plné formy a jejich návrat na palubovku se tak dá očekávat každým zápasem. Oběma chlapcům v tom držíme pěsti a přejeme hodně zdraví do jarní fáze!

Ohledně samotného zápasu v Havlíčkově Brodě bylo znát, že se jedná o první soutěžní utkání po delší době. Na hráčích obou mužstev byla patrná chuť do hry, kterou umocňovala kvalitně připravená palubovka domácích. Vždyť většina našich hráčů měla v celém zápase „problém“ s tím, že při snaze o zastavení a změnu směru opravdu zastavili (a někteří dokonce i změnili směr). Již od začátku se nám dařil přechod do rychlého útoku. Obrana ze začátku neměla patřičnou kvalitu, nicméně postupem času jsme se v tomto ohledu zlepšili a zároveň se k parádnímu výkonu rozchytal Ondra Kříž. Úspěšnost naší střelby byla také nad očekávání, a tak jsme si již v průběhu 1. poločasu vypracovali nad domácími slušný náskok.

Většina druhého poločasu byla z naší strany jistě za očekáváním. Jakoby nám chyběla motivace ke kolektivnímu a zodpovědnému pojetí hry. Pozitivním prvkem byla skutečnost, že se do hry toho dne dostali všichni hráči ze soupisky, a kromě gólmanů se také všichni hráči prosadili gólově. Tahouny v tomto směru byli Dmitry Tsunaev s 9 brankami a Lukáš Weigner s 8 brankami, oba předvedli velice pěkný výkon a skvělou úspěšnost střelby.

Konečný výsledek 35:25 (19:11) z pohledu Libčic.

Tento víkend nezapomeňte přijít do naší břevské svatině na 1. jarní ligový duel s lídrem naší tabulky, plzeňskou lokomotivou. Jedná se o prestižní duel, jehož výsledek naznačí, kam vlastně reálně směřují naše ambice v tomto roce. Zápas začíná v tradičně v neděli v 17:00 a hráči Vám budou vděčni za každé hlasivky!!!

Statistika zápasu

3 comments

Join the Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *