5+2dny – Tahák nadcházejícího víkendu – Praha 4 x Libčice

II. liga mužů, 13. kolo

Neděle 3. března, 18 hodin
Praha 4–Libčice nad Vltavou

LIBČICE NAD VLTAVOU | Úspěšně, výhrou 23:18 nad nevyzpytatelným Žatcem, vstoupili házenkáři libčického Sokola do jarních bojů ve II. lize.
„Zápas probíhal přesně tak, jak jsme čekali. Hosté hráli velmi rozvážně a ještě ve 43. minutě platil nerozhodný stav 14:14. V závěru jsme to urvali,“ popisuje průběh utkání libčický gólman Ondřej Kříž.
Ve žlutomodrém dresu si odbyla povedenou premiéru nová posila Libčic Martin Volf, autor pěti branek.
Další kolo bude pro Sokoly ještě daleko klíčovější. Míří totiž do haly Na Děkance, kde hraje své domácí zápasy lídr tabulky Praha 4. Dlouholetý suverén soutěže, jehož barvy hájí někdejší reprezentanti Pauza, Půta nebo bratři Farářové.
„Praha 4 teď naprosto nečekaně zaváhala v Bělé pod Bezdězem, se kterou prohrála o čtyři góly. Její náskok na nás se tak smrskl na tři body a po příštím víkendu by mohl být jednobodový,“ je si vědom Ondřej Kříž.
Podle něj je hlavní ukrotit emoce. „Do zápasu musíme jít v klidu, ne přehecovaní,“ dodává s tím, že si tým během týdne aktivně naordinoval i trénink navíc.
Ke známé hale Na Děkance se nejlépe dostanete pěšky od stanice metra Pražského povstání. Utkání bude rozehráno v 18 hodin. (šaf)

Článek přebrán z týdenníku 5+2dny, autor Šafránek, PDF soubor.