Na Prahu 4 jsme byli krátcí

Hitem 13. kola 2. ligy severovýchod bylo bezesporu střetnutí první Prahy 4 se třetím Sokolem Libčice. Oba týmy v tabulce dělily pouze tři body a hrálo se tak o hodně. Tomu odpovídala také početná návštěva, ve které převažovali fanoušci hostujícího týmu, který po celý zápas svůj tým neúnavně povzbuzovali…

Domácí tým po překvapivé prohře v Bělé zmobilizoval kompletní sestavu, ale i Libčice přijeli s tím nejlepším co momentálně mají. Chyběl pouze defenzivní štít Luboš Manda, ale to se v průběhu zápasu začalo ukazovat jako klíčové. Začátek utkání byl ve znamení útočných dostihů, kdy padal jeden gól za druhým. Domácí se jednoduše prosazovali prostřednictvím kombinací, uvolněním jeden na jednoho či střelbou z dálky. Nám se naopak dařilo rozehrání po vstřelené brance a s tím měli domácí obrovské problémy. Takto to pokračovalo až do stavu 10:10, ale pak přišel zlom. Za dvě zbytečná vyloučení jsme strávili čtyři minuty v oslabení a domácí odskočili na 14:10. Do konce poločasu rozhodčí velmi umně zastavovali náš přechod do protiútoku a tím jsme přišli o jedinou věc, která nám proti soupeři fungovala. Poločas jsme prohráli 19:14 a na vině byla především obranná fáze, kde obránci nepomáhali brankářům a naopak.

S jasným pokynem zlepšit obranu a ještě více tlačit rychlý útok jsme vstoupili do druhého poločasu. Bohužel ke zkušenému soupeři jsme se již nepřiblížili na více než čtyři branky. V těchto momentech nás opět zradila střelba, ve které dlouhodobě patříme k těm horším týmům. Domácí nám odskočili na osm branek, ale hráči v poli i nadále bojovali a konečný výsledek kosmeticky upravili na 36:31 ve prospěch domácího týmu.

Tato porážka jde jednoznačně na vrub obranné činnosti, kdy žádný obranný systém nefungoval. K tomu se přidal špatný výkon brankářů, kteří týmu také nepomohli. Představa, že Prahu 4 na jejich hřišti přestřílíme 40:36 je prostě sci-fi a podle toho to také dopadlo. Znovu se ukázalo, že v průběhu utkání nedokážeme reagovat na nepříznivou situaci a proti tak zkušenému soupeři jsme celých 60 minut produkovali kamikadze házenou, která se divákům musela líbit, ale bez naděje na bodový zisk. Hráče je potřeba pochválit za nezměrnou bojovnost do posledních minut, ale ta na kvalitního soupeře nestačila.

Tajný sen o prvním místě se nám rozplynul a teď je třeba se vrátit do reality a v dobře rozjeté sezoně uhájit medailové umístění. Rozhodně to nebude jednoduché a hned v příštím utkání nás čeká velmi nepříjemný soupeř. Zkušený a kvalitní tým Kolína se překvapivě pere o záchranu. Spodek tabulky je obrovsky vyrovnaný a tyto týmy potřebují k záchraně každý bod.