Jaro jsme začali vítězně, Libčice – Žatec 23:18

V prvním kole jarní části 2. ligy jsme přivítali házenkáře Žatce.

Po zimní pauze a přípravném období jsme se konečně dočkali a přivítali jsme doma soupeře, který nás porazil na přípravném turnaji v Ústi na začátku roka 2013. Naše sestava doznala značných změn, Lukáš Weigner se vrátil po zranění do sestavy, Ondra Tichý šel hledat štěstí života někam do Ázie, Petr Česák jel poznávat Britské ostrovy, Ivo Hanzelka znovu ukončil aktivní kariéru, Láda Manda byl po zranění ruky připraven do obrany a v Píseckém rybníku jsme ulovili mladého Martina Volfa.

Žatec zatím bojuje ve spodní části tabulky o záchranu ale jeho výsledky na hřištích soupeřu jsou vždy těsné i když často nastupuje s menším počtem lidí na soupisce. Tuto charakteristiku potvrdili i tentokrát a trpělivou hrou, někdy až chozenou, téměř bez technických chyb drželi velkou část zápasu ztrátu nejvýše 3 branek. 15 minut před koncem zápasu byla dokonce na ukazateli remíza 14:14. Od té doby jsme ale dokázali několikrát skórovat z rychlého protiútoku a ubránit útok soupeře a tak po 60 minutách bylo skóre 23:18 v náš prospěch.

Za malým počtem vstřelených branek stojí výborný výkon brankáře hostí v kombinaci s místami tragickou střelbou z vyložených pozic. Byl na nás znát výpadek herní praxe ale i nesehranost v nových sestavách, ve kterých jsme nastupovali. Motivací a týmovou bojovností zápas z naší strany občas spíše připomínal tréninkovou připravu než boj o ligové body. Spokojenost můžu vyjádřit jenom se ziskem 2 bodů.

V neděli nás čeká souboj na Praze 4, která senzačně prohrála v Bělé o 4 branky. Tento výpadek způsobil, že se v případě výhry dostaneme na dostřel jediného bodu na první místo v tabulce. Zatím to jsou ale jenom počty a k historicky prvnímu vítězství nad velezkušeným soupeřem můžeme dokráčet jen velmi dorým výkonem a minimem chyb v obraně i útoku. Zápas se hraje v neděli 3.3 od 18:00 na Děkance a všichni jste srdečně zváni, vaši podporu budeme potřebovat.

Maťo

2 comments

1. Vítám snahu psát články v Čj a chápu, že ti to pak zabere tři dny. Česky se píše Asie, ale to jsi se zřejmě nechal unést. Už se těším až někdo pojede do Macedonie…

1. Z mého pohledu nadprůměrně češtinářský článek… Do Makedonie se chystám v létě, ale radši až mimo sezónu, jinak zase budu viset na nástěnce jako odstrašující příklad 🙂