Zlatý bod ze Zruče 25:25

Po delší době nás čekal venkovní zápas hrající se mimo Prahu, tentokrát nás čekal tým Zruče nad Sázavou, který se jako nováček  zařadil hned mezi lepší týmy této soutěže… V posledních zápasech se však začal tento tým výsledkově trápit, o to větší motivací měli do vzájemného souboje, především na domácí půdě.

Jakoby předzápasové problémy našeho týmu napověděli, jak tento zápas bude probíhat.  I když jsme v úvodu zápasu  získali menší náskok, houževnatý soupeř se na nás rychle dotáhl. Zbytečně jsme přešli na soupeřův herní styl, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Naše střelecká nemohoucnost a díry v obraně znamenaly, že o poločas se šlo do šaten za stavu 13:13.

O poločase si vzal slovo nejen trenér Martin Breyl, ale i lídři týmu. Apelovali na hráče, aby hráli svoji hru, a  přitvrdili v obranné činnosti.

To se nám dařilo, soupeře jsme dostávali pod tlak, a postupně jsme získali 3 brankové vedení.  Zruč ale ukázala, že se jen tak nevzdá, obzvlášť když ji hnalo skvělé publikum. Právě na soupeři bylo vidět, s jakým zaujetím do tohoto zápasu vstoupil. Musíme si přiznat, že toto utkání jsme neměli pod kontrolou.  To se nám vymstilo v posledních 5 minutách zápasu, kdy jsme ztratili vedení. Poděkujme rozhodčím, který si dovolili 4 vteřiny před koncem utkání písknout 7 m hod proti domácím. Tu Petr Česák s přehledem proměnil a získal pro naše barvy alespoň bod z tohoto zápasu. Konec zápasu 25:25.

Tato ztráta nás bude velmi mrzet, právě ve Zruči bylo potřeba potvrdit body z domácích zápasů. Bohužel jsme k tomu tak nepřistoupili, a proti houževnatému soupeři můžeme být nakonec rádi za bod, který může mít nakonec zlatý.  Střelba našich spojek byla místy až žalostná, obrana postrádala důraz a chuť bojovat o každý balón.

Mužem zápasu byl jednoznačně zvolen Martin Volf, který zahrál asi nejlepší utkání za Libčice, jeho koncovka byla v tomto utkání neskutečná.

V příštím zápase nás čeká na domácí půdě Mladá Boleslav, který se opět bude hrát v Břvích dne 12.4 2014 od 17 hodin.