Představujeme: Lukáš Weigner

I tento týden s menším zpožděním přinášíme další medailonek, tentokrát s Lukášem Weignerem. Lukáš je jedním ze světoběžníků, který sbíral zkušenosti na všech házenkářských úrovních. Začínal jako jeden z mnoha v libčické přípravce, v dorostu si k Libčicím přidal pražskou Duklu, kde působil i na nejvyšší úrovni v extralize. Následovala roční zkušenost s německou házenou. Po letech se ale opět vrátil do Libčic, do mateřského oddílu, kde měl dveře vždy otevřené. Dlouhodobě se řadí mezi nejlepší střelce 2. ligy, tak snad jeho góly pomohou i při boji o 1. ligu.

Lukáš Weigner 3 Lukáš Weigner 2 Lukáš Weigner 1

Sportovní část:
1) Kdy a jak jsem se dostal k házené?
Oficiálně to bylo v první třídě ve skole, neoficiálně jeste dříve. V obou pripadech diky tatovi.

2) Kolik let hraješ házenou, měl jsi nějaké přestávky?
V jakých klubech jsi působil? Jestli to Krizak přede mnou dobre spočítal tak to bude uz 22 let bez přestávky. Začínal jsem v Libcicich a přes půlroční zkušenost v pražské Aritme jsem pokračoval do Dukly, kde jsem zůstal asi do 25. Následoval rok v německém Freibergu a ted uz jsem zas pekne zpatky v Libcicich:)

3) Byla házená vždy sport číslo jedna, nebo jsi hrál/hraješ ještě další sporty závodně?
Byla, je a dokud zdravi dovolí tak i bude sportem cislo jedna.

4) Co pro tebe házená znamená?
Lásku na cely život

5) Co ti házená dala a vzala?
Dala mi spoustu kamarádů, nezapomenutelných zážitku a neocenitelnych zkušenosti. Pokud mi neco vzala tak jen to co jsem ji chtel obětovat:)

6) Co považuješ za svůj největší sportovní házenkářský úspěch?
Těžko rict jednu věc, za ty leta toho bylo vic:) hodne si cením 2. misto v extralize, vítězství v Českem poharu, 2. misto na akademickém mistrovství světa, ale i treba 5. misto s Libcicema na preborech starších žáků v Zubri! Spousta události mela svoje kouzlo:)

7) Jaké máš do budoucna další házenkářské cíle?
Vyhrát s Libcicema druhou ligu!!

8) Měl jsi někdy sto chutí s házenou praštit?
Proč? NE!:)

9) Jak vnímá házenou tvoje nejbližší okolí (přátelé, rodina)?
Velmi pozitivně, rodice jsou do dnes moji největší fandové a podpora, za což jsem moc rad!

10) Co bys vzkázal malým dětem, které se rozhodují, zda je házená ten pravý sport?
Ze je!:) je to kontaktní sport u kterého se musi přemýšlet, kolektivní sport kde je každy součásti týmu a pro konecny výsledek dulezity. Jen malokde je takova parta a tolik srandy a tolik nezapomenutelných zážitku.

Lukáš Weigner 5 Lukáš Weigner 4

Osobní část:
1) Jsi ženatý/zadaný? Jak dlouho? Nějaké děti?
Zatim stále svobodný, bezdětný

2) Kde bydlíš a odkud pocházíš?
Pocházím z Libcic, ted momentalne bytem v Praze.

3) Jaké jsou tvoje oblíbené aktivity mimo házené?
Urcite jidlo:)

4) Jaká byla poslední dovolená?
Parádní a náročná. Tyden v Chorvatsku na Pagu s partou kamaradu.

5) Kam by ses chtěl v budoucnu podívat? Jaká země tě láká? Ideální dovolená?
V budoucnu bych si chtel udělá menší cestu kolem světa. je tolik krásných a zajímavých míst. Na seznamu mam New York i africké Safari.

6) Kdyby ses měl charakterizovat jako nějaké zvíře, jaké by to bylo?
Ten býk si myslim ze na me celkem sedí

7) Pracuješ nebo ještě studuješ? Jaké máš zaměstnání, co studuješ?
Jakou práci budeš dělat za 5 let? Pracuju v ING jako Broker manager, za 5 let se vidím v rodinném podniku pripadne na nejakem vlastním projektu

8) Jaké jsou tvoje silné a slabé stránky?
To nebudu odhalovat:)

9) Kdyby sis měl vybrat, z čeho by se skládalo ideální večerní menu?
Poradny steak, zeleninka a dobre cervene vino…no a samozřejmě nejaka sladká tečka na závěr

10) Nějaký vzkaz na závěr?
Soupeři treste se, jeste jsme neukazali vše co v nas je!!:)

Top 5 nej z Tj Sokol Libčice
1) Kdo je tvůj nejoblíbenější spoluhráč a proč?
Berky s kterým hraju od mala a je vždycky super mit ho vedle sebe na stredu a nemůžu nezminit Podryho v pivotu.

2) Jaký je tvůj nejoblíbenější tým v naší konferenci? (Proti komu nejradši nastupuješ)

3) Kdo je z našeho týmu největší vtipálek (krom tebe ) a kdo největší podivín?
Bavi me Křižák, snad proto ze jsme z jedne ulice!:)

4) Jaký je tvůj nejoblíbenější film a kdyby o tobě měli natočit film, kdo by tě hrál?
Náhradníci s Keenu Reevsem. Zahrát bych se nechal asi Benem 🙂

5) Jaký je tvůj největší zážitek s týmem Tj Sokol Libčice?
Prijde mi ze každá akce je jeden velky zážitek!

One comment

Join the Conversation