Středočeské derby s Mladou Boleslaví v náš prospěch 27:22

V domácím prostředí jsme přivítali tým Mladé Boleslavi. Po zápase ve Zruči, jsme měli dostatek času si srovnat myšlenky a zahodit zklamání za hlavu. Pro obě mužstva je tato sezóna tou nejlepší od postupu do 2. ligy. Mladá Boleslav je pro nás vždy těžkým soupeřem, a utkání s nimi mají vždy svoji výjimečnou atmosféru.  Oba týmy si drží vzájemnou domácí neporazitelnost, a případná prohra s tímto soupeřem, by znamenala, že právě Mladá Boleslav by se na nás nepříjemně bodově dotáhla.

Boj o 3. místo mohl začít. Hned v úvodu se nám zranil Martin Doubek, který dostal příležitost nezvykle na pravém křídle a do utkání už nemohl zasáhnout, kvůli vykloubenému prstu na ruce. V prvních 10 minutách se ukázalo, jak vyrovnaný zápas to opět bude.  Domácí Ondra Kříž, tak hostující gólman předváděli skvělé zákroky od samého začátku utkání. Vzhledem k osobní obraně na Lukáše Weignera, který se takticky přesunul do pivota, dostal velkou příležitost Michal Horejš na levé spojce.
Celý první poločas byl jeden velký souboj o každý balón. Nedařilo se nám v koncovce, ale to ani soupeři, který se jen těžko dostával do svého stylu hry, především díky agresivní obraně. O poločasu jsme šli do šaten za stavu 13:9.

Trenéři kladli důraz na aktivní obranu, a přesnější koncovku. Především spojky se nám opět trápili.

To se nám v druhém poločase dařilo.  Přesto naše hra byla utrápená, o to víc jsme byly hladový po úspěchu. Opět se jednalo o taktickou bitvu obou mužstev, kde se nám ale začalo dařit více a více. A když se nám konečně po několika zápasech probudil střelecky Michal Horejš,  utkání bylo v naší moci.  Škoda jen, že jsme pár minut před koncem zápasu vedli o 8 branek a mužstvo neudrželo toto příznivé skóre.  Zasloužená výhra 27:22.

Tým je potřeba pochválit za odhodlanost, a chuť po vítězství v tomto utkání. Díky této výhře jsme odskočili právě Mladé Boleslavi na 6 bodů.  Zklamáním je pro nás naše koncovka v posledních utkáních.  A nedodržení pokynů při zápasovém time – out.  Trenéři chtěli udržet skóre +7 v náš prospěch, kdyby se konec sezony rozhodoval podle skóre vzájemných utkání.

Tento zápas nám předvedl souboj brankářů, domácího Ondřeje Kříže a hostujícího Roberta Soukupa. Zároveň nám ukázal, jak se dá opět takové utkání zbytečně vyhecovat ze strany rozhodčích.

Mužem utkání i přes střelecké hody Michala Hořejše, který se snad střelecky opět probudil, byl zvolen jednoznačně Ondřej Kříž, který doháněl Boleslavské k šílenství svými zákroky.

V dalším kole nás čeká utkání v Kolíně.  Proti tomuto mužstvu se nám v posledních zápasech daří, ale vždy jsou to zápasy, které hodně bolí. Především nám v hlavě zůstává prohra s domácími před dvěma roky.

Zároveň se v příštím kole hraje utkání Jablonce s Prahou 4, které hodně napoví o našich šancích na vyšší umístění než je 3. místo. Podmínkou je vyhrát poslední 3 zápasy, jedině tak vede cesta za minimálně 2. místem.

Děkujeme za skvělou atmosféru v zápase.

One comment

1. Teď už všichni víte jaký je recept na kvalitní výkon. Musíte se pro házenou trochu obětovat chlapci. Doufám, že se tím před Kolínem budete řídit. Nerad bych zažil další Zruč a hlavně hraje se už v 10:30…