Z Bělé vezeme bod za remízu

Sobotní zápas v Bělé potvrdil, že zápasy s tímto soupeřem jsou vyrovnaná a bojovná.

Na zápas jsme odjížděli v neúplné sestavě, O. Tichý měl rodinné povinnosti a J. Podroužek má zdravotní problémy. Dnes trochu netradičně zhodnotí zápas naši 2 zkušení hráči Petr Česák a Milan Kiselica. Já přídávám jenom poločasové skóre 11:10 v náš prospěch a celkový výsledek 22:22 kdy jsme inkasovali až v posledních vteřinách zápasu.

Majku, jak si viděl průběh utkání z tvé pozice levého křídla?
Komentáře a hodnocení k rozhodčím vynechám neboť kdo tam byl tak viděl .
Po dobrém začátku první půle a katastrofickém začátku půle druhé je remiza spravedlivá pro obě mužstva (ale každopádně mohu říct že bod je pro nás ztrátou).

Myslím, že obrana fungovala celých 60 minut tak jak jsme si před zápasem řekli a to bez ohledu na to kdo se zrovna na hřišti pohyboval. Bohužel opět jsme v rozhodujících situacích selhali v koncovce a tak se před dalším zápasem budeme muset zaměřit hlavně na střelbu a to ze všech postů.

Závěrem: dík patří všem kdo v Bělé byl neboť  všichni na hřišti bojovali do poslední vteřiny.

A jak si viděl zápas ty Berky?
V zápase se opět potvrdilo, že v Bělé moc gólů nepadá a naše předvedená hra klopýtala za naším standardem. Z celkové remízy mám rozpačité dojmy. Na jednu stranu nás v tabulce dělí 8 bodů a čekal bych naši výhru, na druhou stranu je každý venkovní zápas těžký a na Bělou prostě neumíme. S ohledem na průběh zápasu se jedná o spravedlivou remízu, kdy oba týmy mohly naplno bodovat. V kontextu začátku sezóny se může zdát, že bod se zdá být jako ztracený. Musíme ale střízlivě koukat na další zápasy, kdy nás čekají soupeři z horní poloviny tabulky a tam bych už bod z venkovního zápasu bral spíše jako plusový.

Oproti zápasu se Strakonicemi se do hry více dostala křídla a pivoti také zahráli gólově slušný zápas. Bohužel zároveň vypadl příděl branek od spojek a proto jsme na kontě měli tak žalostně málo gólů. Již tradičně jsme se mohli spolehnout na fungující obranu. Útočná fáze ale postrádá lehkost a góly pramení spíše z individuálních akcí než týmové spolupráce. Z mého pohledu chybí pohyb a finální nahrávka. Často se necháváme zbytečně přerušovat a balon není ve hře. Musíme si uvědomit, že úspěch pramení z týmové práce. V obraně se nám tato filosofie daří naplnit do puntíku, v útoku nám chybí klid a otevřené oči hledající volné spoluhráče.

Myslím, že tyto odpovědi jsou výstižné a já jen dodávám, že v sobotu nás čeká velmi důležitý zápas v Jablonci, který o víkendu prohrál na hřišti Prahy 4 ale v domácím prostředí je to kvalitně hrající tým.