V poháru končíme nejtěsnější prohrou

Po volném víkendu čekal na libčické házenkáře opět soutěžní zápas. Tentokráte to bylo 3. kolo Českého poháru. Soupeřem nám byl prvoligový nováček ze Strakonic, který se v této soutěží rozhodně neztrácí a se ziskem 6 bodů se pohybuje ve středu tabulky. Libčicím se nad očekávání podařil vstup do sezony a tak diváci mohli sledovat konfrontaci špičky druhé ligy se středem ligy první.

Prvních deset minut předznamenalo průběh celého utkání. Branky padaly pouze poskrovnu a hosté byli zjevně zaskočení kompaktní a agrasivní obranou domácích. Bohužel na druhé straně jsme se také nedokázali prosadit a tak diváci viděli až příliš často signalizaci pasivní hry. Postupně jsme se ovšem rozehráli k dobrému výkonu a vzhledem k tomu, že hosté nedokázali najít recept na naši obranu, tak jsme se dostali do vedení 9:5. V samém závěru jsme ovšem udělali několik zbytečných chyb, které soupeř trestal a poločas skončil 9:8. V první půli jsme neproměnili dvě sedmičky a několik náskoků a to nás v celkovém účtování zřejmě stálo zápas.

Ve druhém poločase jsme očekávali velký nápor hostů, kteří určitě chtěli utkání rozhodnout co nejdříve. Stále jsme ovšem drželi krok, ale pouze díky skvělé obraně, za kterou se vždy dobře chytá. Třemi brankami v řádě jsem se dostali do vedení 14:12, ale to bylo na dlouhou dobu z naší strany vše. V útoku pak střídala bídu nouze a soupeř z rychlých útoku trestal. V desetiminutovce jsme dostali pět branek v řadě a žádný jsme nedali. Ze stavu 14:17 se zdálo být rozhodnuto, ale nezabalili jsme to a bojovali poctivě až do konce. Dokázali jsme se dostat na 16:17, ale Masák z postavené devítky při pasivitě trefil horní roh branky a tím zajistil hostům definitivu. Naše branka pak již nic neřešila, ale spravidlivě dokreslila reálné měření sil na hřišti.

Strakonickým blahopřejem k postupu a děkujeme za naprosto férové utkání. Postup jim v konečném účtování sluší více. V dalším kole je čeká střetnutí s extraligovým týmem  a to určitě pomůže k ještě větší propagaci házené v jejich městě.

Nám tato prohra může jedině prospět. Dokázali jsme, že se můžeme měřit i s takto kvalitním prvoligovým týmem, ale nejde ho už porazit pouhou bojovností. V sobotu jedeme do Bělé, kde to bude úplně jiný zápas a rozhodně to nebude jednoduché.