Jablonec byl nad naše síly a my jsme na 4.místě

Ani polčasové vedení o 2 branky nám vítězství nepřineslo.

Do Jablonce jsme jeli v sobotu utkat se v přímém souboji o druhé místo v tabulce. Na soupeře jsem se poctivě připravovali a byli jsme se podívat i na jejich poslední vystoupení na Praze 4, které prohráli.

Jablonec patří mezi lepší týmy 2.ligy a disponuje kvalitními hráči na postech spojek. V minulé sezoně jsme v Jablonci těsně prohráli ale z domácího utkání patřili zase body nám a bilance teda byla vyrovnaná. Od úvodu bylo jasné, že si oba týmy uvědomují o co se hraje a vycházeli ze zabezpečené obrany. Trpělivou hrou podpořenou dobrými zákroky brankáře jsme dokázali v poločase zvítězit 14:12.

Druhý poločas se pro nás stává v této sezoně kritický a jeho úvod máme velmi slabý, proto jsme si v šatně řekli, že je potřeba pokračovat v nastoupeném tempu a hrát musí soupeř, který prohrává. Tyto pokyny jsme ale zvládli jenom pár minut, než došlo na zranění našeho nejlepšího střelce Lukáše Weignera po nezaviněném střetu s domácím obráncem. Možná i emočním vypětím se naše hra propadla do šedivého průměru a nebyli jsme schopni skórovat a k tomu ani ubránit domácí spojky, které nám stříleli ze střední vzdálenosti jeden gól za druhým. Zhruba za 8 minut Jablonec skóre otočil ve svůj prospěch a vedl několikabrankovým rozdílem. Tu je potřeba říct, že skóre a hlavně průběh hry začal naznačovat výrazný debakl. Nesložili jsme však zbraně a zlepšenou hrou jsme donutili domácí k nedovoleným zákrokům a ty trestali po rychlém zakončení. Na víc než snížení na 2 branky jsme se však nezmohli, opět jsme udělali technické chyby a umožnili soupeři jednoduše skórovat. Výsledek zápasu 30:27 teda zakrývá divoký průběh druhé půle.

Zápas jsme si prohráli sami a kvalitní soupeř náš nevyrovnaný výkon potrestal. Týmu Jablonce teda patří gratulace a už se těšíme na souboj na naší palubovce.

V závěru bych rád poukázal i na oblast, kterou ve 2.lize považuji za nejslabší a nedostatečnou. Jedná se o výkony rozhodčích. To co předvádělo duo Kábrt-Vaněček, bohužel nesedí k pěknému házenkářskému zážitku. Jejich výroky byli na obou stranách často kontroverzní a nevyrovnané. Znovu opakuji, že se nejedná o výmluvu za dosažený výsledek ale hodnocení žalostné kvality rozhodcovské delegace 2.ligy.

Liga pokračuje dál a v sobotu už v domácím prostředí přivítáme Slavii. Opět půjde o pikantní souboj protože Slavie je momentálně díky lepšímu skóre před námi na 3.místě. Přijďte nás povzbudit a vytvořit sportovní atmosféru.