Výhra v Pardubicích znamená potvrzení třetího místa

Do Pardubic jsme zajížděli ve shodné sestavě, která vybojovala minulý víkend vítězství proti Slavii Praha. Věděli jsme, že nás rozhodně nečeká jednoduché utkání. Domácí se opírají a dva velezkušené borce Faltejska a Skalického, které zdatně na rozehrávce podporuje Nosil. Každopádně vítězství by upevnilo naší pozici v TOP 3 a znamenalo by odskočení od Pardubic na 5 bodů a také od nejbližších pronásledovatelů, kteří měli v tomto kole těžký los.

Začátek utkání byl nervózní na obou stranách a příliš branek nepadalo. V 8. minutě byl stav 2:2 a k vidění bylo až příliš mnoho chyb. Poté ovšem začaly padat branky na obou stranách a mohly za to především nekoncentrované obrany. V 16. minutě oba týmy vyměnily brankáře, kterým spoluhráči příliš nepomáhali. Domácí si následně vybrali velmi bídnou desetiminutovku, kterou prohráli 8:3 a tak ve 25. minutě byl stav 15:9 pro Libčice. Nezastavitelný byl v této chvíli zejména kanonýr Hanzelka, který domácí trestal smrtící střelbou z druhé vlny, kterou v této soutěži příliš hráčů neoplývá. Domácí se ovšem nevzdali a do poločasu snížili na 16:13 a jasně naznačili, že se lehce nevzdají.

Do druhé půle se do branky vrátili brankářské jedničky obou týmů. Začátek byl vyrovnaný a obě družstva se střídala ve střílení branek. Domácí se třikrát přiblížili na rozdíl dvou branek a měli několik příležitosti stáhnout náskok na jedinou branku. Za stavu 20:17 domácí hráč Novotný neproměnil již svou druhou sedmičku a to navíc domácím začala dvouminutová přesilová hra. Tento okamžik byl zřejmě zlomový v celém utkání. Nabuzení hosté poté vyhráli krátký úsek 6:1 a ve 43. minutě to bylo 25:18 a zdálo se být  rozhodnuto. Poté si však velmi slabých deset minut (především v útoku) vybrali hosté a můžeme pouze děkovat nepřesnosti domácích, že inkasované branky za tuto dobu byly pouze tři. Vypadalo to, že Pardubice chtějí za každou cenu s výsledkem ještě něco udělat. Plány jim ovšem zkřížila přísná červená karta pro Faltejska, který do té doby byl jejich nejlepším hráčem. Nejednalo se o žádný likvidační zákrok a červená karta byla i pro nás překvapivá. Domácí poté podlehli frustraci a došlo ke zbytečným konfrontacím. Domácí čtyři minuty před koncem ještě snížili na rozdíl čtyř branek, ale branka Matěje Hykeše na 29:24 rozhodla definitivně o osudu utkání. Dvě poslední branky domácích pouze korigovali na konečných 29:26 ve prospěch Libčic. Ještě je třeba zmínit, jak střelci Hanzelka a Breyl odmítli z jasných střeleckých pozic vsítit třicátou branku a tím přispět do společné pokladny.

Body z Pardubic jsou rozhodně cenné a rozhodně nebyly zadarmo. Díky nim máme jistotu, že budeme přezimovat na „bedně“. Celkově je třeba konstatovat, že se v podání libčických házenkářů jednalo o zvláštní utkání, které se vymyká podzimnímu standartu. Obrana byla příliš rozlítaná a až moc se spoléhalo na různé vypichy, prorážení atd. Naopak velmi dobře vycházela druhá vlna, která domácí trestala množstvím branek. Skvěle si v útoku vedl Ivoš Hanzelka, který byl při střelecké chuti a svými 10 brankami dal vzpomenut na výkony, kterým Libčicům pomohl do 2. ligy. Důležité branky zaznamenal opět Petr Česák, který svou střeleckou normu nastavil na číslo 5. Doufejme, že nejen jim tato forma vydrží i do posledního utkání s Kutnou Horou. Proti tradičnímu rivalovi jsme velkým favoritem, ale to musíme potvrdit výkonem na hřišti.

Srdečně zveme všechny diváky 8. prosince na poslední utkání podzimní části, které sehrajeme v tradiční čas 17:00