Vítězná severská vlna!

O uplynulém víkendu nás na domácí palubovce ve Břvích čekal další soupeř ze severu Čech z naší ligové skupiny, celek Jablonce. V minulé sezóně jsme s tímto týmem bojovali do posledních kol o celkové prvenství. V této sezóně zatím jablonečtí alespoň výsledkově nepotvrzují roli favorita naší ligové skupiny, nicméně podobné tvrzení lze říci i o našem celku. A tak jsme k tomuto utkání přistupovali s respektem a odhodláním zvítězit.

Oproti minulému kolu v Liberci jsme k utkání nastoupili v podstatě v plné sestavě. K úplné spokojenosti trenérovi Martinu Breylovi chyběli snad pouze naše dvě urostlé spojky Michal Hořejš a Pepa Gebauer, což je sice absence výrazná, nicméně se s tím musíme umět vypořádat. Jen pro informaci, Pepa zodpovědně pracuje na svém návratu na palubovku po nepříjemném zranění, přičemž snad vše probíhá podle plánu. U Michala zatím není zcela jasné, zda byly jeho zdravotní problémy krátkodobé, nebo si vyžádají nějakou delší rekonvalescenci. Oběma borcům každopádně držíme palce!

Nálada týmu před začátkem utkání byla bojovná. Na všech hráčích byla cítit zodpovědnost a odhodlanost. Do utkání jsme vstoupili poměrně slušně, nicméně od prvních chvil byla v naší hře k vidění zcela zbytečná nervozita. Ta se projevovala převážně v chatrném proměňování našich střeleckých příležitostí. Musíme bohužel konstatovat, že oproti zápasu v Liberci byla naše střelecká úspěšnost opět slušně řečeno mizerná. V obraně jsme vcelku zvládali eliminovat kvalitní střelce soupeře. Nejednalo se sice o zcela precizní defensivní výkon, nicméně 9 obdržených branek za 1. poločas, to je poměrně slušný účet. Problém byl hlavně v tom, že jsme neproměňovali. 11 vstřelených gólů z nepoměrně většího množství jasných gólových příležitostí, to je něco, s čím se jednoduše nemůžeme spokojit.

V této sezóně se nám vcelku slušně daří zvládat úvody druhých poločasů. To je jev hodný připomenutí, neboť v sezóně minulé to byl naopak jeden z našich největších nedostatků. V potvrzujícím duchu výše zmíněného jsme vstoupili do druhého poločasu i v tomto zápase. Začali jsme hrát jednodušší kolektivní házenou a zaměřili se na rychlý protiútok. Obojí přineslo svoje ovoce a rozdíl ve skóre začal postupně narůstat. Pořád jsme vytvářeli zbytečné technické chyby a neproměňovali jasné střelecké příležitosti, nicméně v rapidně menší míře, než tomu bylo v 1. poločase. Příkladem budiž proměňování 7metrových hodů. Komentář k naší úspěšnosti v této činnosti v první půli si snad ani nezaslouží existenci, ve druhém poločase se však této bolístky zhostil Ondra Hasala a nutno podotknout, že se ctí.

Konečný výsledek 31:20 patrně odráží skutečný průběh druhého poločasu. Nicméně nevypovídá zcela objektivně o kvalitách soupeře. Jablonečtí hráli solidní házenou a hodí se na tomto místě poděkovat jim za férovou hru. V jejich kádru došlo před touto sezónou k omlazení a jen čas ukáže, jaké jsou opravdové kvality tohoto mužstva.

Na závěr dovolte poděkovat Vám fanouškům za opravdu příjemnou atmosféru během našeho nedělního představení. Vaše aktivní účast na zápasech je obecně velikou motivací všem libčickým hráčům a tato neděle toho byla jasným důkazem. Takže za nás veliké díky a jen tak dál!!! Příležitostí bude jistě spousta, nicméně aktuálně Vás potřebujeme v neděli 30. listopadu, jako obvykle v 16:00. Na domácí palubovce přivítáme silný tým z Kolína. Chlapci pro tuto sezónu konsolidovali svůj nad míru zkušený kádr. Jejich kvality jsme na vlastní kůži pocítili ve 2. kole Českého poháru, kde za nerozhodného stavu po 60 minutách rozhodovaly až 7metrové hody (zázrak, že jsme nakonec postoupili my…). Pevně věříme, že s Vaší pomocí to v neděli zvládneme a společně po zápase oslavíme zisk 2 bodů!!!