Konec domácí neporazitelnosti

9. listopadu jsme na domácí palubovce přivítali kvalitní celek lovosické rezervy. V boji o přední příčky naší druholigové skupiny se jednalo o důležité utkání, neboť oba týmy měly v tabulce do té doby shodný bodový zisk. Psychicky posilněni pohárovým vítězstvím nad prvoligovým Náchodem a zvládnutou dohrávkou 1. kola s týmem Bělé pod Bezdězem jsme tak nastupovali proti tomuto soupeři s jasným odhodláním zvítězit.

Úvod zápasu ukázal herní kvalitu hostí, kteří se díky svojí aktivní obraně a kombinační útočné fázi s rychlým přechodem poměrně snadno dopracovali až k pětibrankovému vedení. Time-out hrajícího trenéra Martina Breyla však přinesl svoje ovoce. Zlepšili jsme obrannou činnost a v útoku se nám začalo dařit přehrávat předsunutý střední blok hostí. Zároveň se k velmi kvalitnímu výkonu postupně rozchytal domácí brankář Ondřej Kříž, který úspěšně likvidoval rychlé útoky Lovosických mladíků. Nutno podotknout, že jeho protějšek v dresu Lovosic Koňařík předvedl také velmi dobrou formu. To všechno mělo za následek naše poločasové vedení v poměru 12:10.

Začátkem druhého poločasu jsme měli dobrou příležitost navýšit v početní převaze náš náskok, ale přesilovku jsme trestuhodně nevyužili a naopak hosté srovnali skóre. Až do stavu 17:17 byl zápas vyrovnaný. Herní kvalita, a to hlavně v útočné fázi, se však postupně začala přelévat na stranu Lovosic. Ty v této fázi utkání odskočily na rozdíl dvou, tří branek. V naší hře postupně převládly technické chyby a kostrbatost v útoku, naopak Lovosice hlavně díky 11gólovému Sýkorovi udržely stabilní výkon a produktivitu, což nezvrátily ani vynikající zákroky Kříže v brance. Konečný stav 23:26 se tak jeví jako zasloužené vítězství hostů.

Tímto zápasem tak skončila dlouhá série neporazitelnosti Libčických házenkářů v soutěžním utkání na domácí palubovce. Poslední prohrou v hale ve Břvích u Prahy byla do této neděle 13 měsíců stará porážka ve 3. kole českého poháru proti extraligové Plzni. V rámci ligové soutěže naše série bez ztráty bodu čítala bezmála 20 měsíců!!!

Každá série však jednou končí a je jenom na nás, zda 23. 11. 2014 v 16:00 započne s loňským bronzovým týmem z Jablonce série nová a třeba ještě úspěšnější. Tímto vás srdečně zveme na toto utkání, vaše podpora v hledišti je základním kamenem libčické házené a domácí neporazitelnosti!

Statistika zápasu

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/100379966785658373631/albumid/6085197038117731409?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]