Tolik potřebná a těžce vydřená výhra

Slavii se v jarní části hrubě nedaří a bilance 0-7 hovoří za vše. Každopádně nikdo nemohl očekávat jednoznačný zápas a to se potvrdilo od samého začátku až do poslední vteřiny. Nakonec libčičtí borci v závěru našli zbytek sil a nezměrnou bojovností dotáhli zápas do vítězného konce. Bylo to opět o jedinou branku 21:20 (11:8). Nyní je před námi jediný cíl a to přivézt dva body z Mostu.Slavisté na utkání dorazili v podstatě v kompletní sestavě. Nechyběl ex-libčický Jirka „Bubák“ Pokorný. Strategický a promyšlený byl tah na Petra Kovandu v brance, který v jarní části zatím nenastoupil, ale v posledních dvou vzájemných utkáních si získal respekt libčických střelců. Domácí se na „utkání sezony“ také zmobilizovali a nakonec se dalo dohromady 11 hráčů do hry. Do 23. minuty nevedl žádný tým rozdílem větším než jedné branky. Koncovka poločasu však vyšla lépe Libčicím a tak poločas skončil 11:8 pro domácí.  Ze závěrečné pasáže se ovšem mělo vytěžit více, protože možnosti na to byly a škoda zbrklého přechodu do útoku. O poločase byla bojovná atmosféra a věřili jsme, že utkání dovedeme do zdárného konce. Bohužel se nám nevyvedl vstup do druhého poločasu. Nedodržely se pokyny ze šatny a střelecky oživl kanonýr Vopálka, který byl v první půli v podstatě neviditelný. Jeho pět branek ze šesti slávistických na začátku druhé půle znamenalo remízový stav 14:14 ve 44. minutě. V tu chvíli to s námi vypadalo zle nedobře. V útoku to bylo pasivní a bez myšlenky. Spojkám, které hrají v podstatě bez střídání docházela šťáva. To slávisté byli naopak politi živou vedou. Třikrát se dostali do jednobrankového vedení, ale pokaždé jsme dokázali odpovědět. Za stavu 17:18 v náš neprospěch v sobě našla trojice klíčových hráčů na spojkách zbytky fyzických a morálních sil. Kombinační hrou a přesnými ránami z dálky jsme se dostali do vedení 21:18. K tomu je potřeba přičíst také skvělou obranu, které těžila z odpočinku Vopálky. Ten se na konci připomenul dalšími dvěma ránami z dálky, které znamenali snížení na 21:20. Sice jsme opět prokaučovali oddychový čas, ale soupeř za poslední tři vteřiny vyprodukoval pouze náznak šance a tak tolik potřebné body pro oba týmy získaly Libčice. Po Žatci je to obrovská psychická vzpruha, ale vše teď musíme potvrdit v Mostě- už není prostě úniku. Pak se podíváme na výsledky ostatních a budeme bojovat dál. Zatím to vypadá, že o záchranu se bude hrát do posledního kola a mohou se do ní namočit i týmy, které před dvěma koly psaly o záchraně. Uvidíme jak to po 22. kole vše dopadne.