První výhra venku!

Na půdu posledního týmu tabulky jsme jeli s jednoznačným cílem zvítězit. Domácí už mají sestup zpečetěn a tak bojují pouze „o čest“. Před utkáním byl tedy tlak na naší straně. Z venku jsme zatím nepřivezli jediný bod a teď jsme prostě museli. Zodpovědným přístupem před a během utkání jsme ovšem dali jasně najevo, že z Mostu si body odvezeme a to se nakonec bez větších problémů také stalo.

Do utkání jsme vstoupili soustředěně a skvěle fungovala obranná fáze, přes kterou se soupeř nedokázal prosadit. Dařilo se nám dávat laciné branky z rychlého přechodu. Vynikající házenou jsme produkovali, až do stavu 9:1. Pak možná vinnou nějakého uspokojení jsme přestali hrát svojí hru. Poločas nakonec skončil „pouze“ 12:4. Čtyři vteřiny před koncem první půle navíc obdržel přímou červenou kartu obranář Láda Manda, který do té doby skvěle pracoval pro tým. Vzhledem k tomu, že brácha Luboš nemohl kvůli bolestem zad do utkání nastoupit, tak jsme měli o starost navíc. Vstup do druhého poločasu se nám již tradičně nepovedl a soupeř korigoval na rozdíl šesti branek. Naštěstí jsme se brzy probudili a opět si vytvořili klidnější náskok. Soupeř posledních dvacet minut v podstatě dohrál na naší polovině, kdy jsme každý jeho útok bránili zhruba 150 vteřin a tak do desíti přerušení. Naopak naši borci si zřejmě řekli, že nám bude stačit těch vteřin patnáct. Nakonec z toho vznikla taková „holomajzna,“ kterou pouze oživila skvělá kombinace Matese Hykeše a Petra Česáka. Konečný výsledek 25:12 je k soupeři vzhledem k  předvedenému výkonu milostivý, ale pro nás je podstatný zisk dvou bodů. Pochvalu zaslouží obranná činnost, která byla nejlepší z posledních zápasů. V postupném útoku jsme se za celý zápas příliš „neohřáli“, ale jednoznačně musíme zapracovat na rychlém přechodu, protože ten byl až na pár výjimek ze začátku utkání velmi špatný.Většina hráčů bojovala po celé utkání jako o život a to samé musíme předvést doma proti Kolínu. Ten se nyní výsledkově trápí, ale po podzimní zkušenosti víme, že se jedná o velmi kvalitní tým a čeká nás těžké utkání. Vzhledem k ostatním výsledkům jsou karty rozdány následovně: Stačí nám uhrát jediný bod a skončíme nejhůře na 8. místě, které znamená jistotu záchrany bez čekání na přihlášky do soutěží. Všichni víme, jak to s tím posledním krokem bývá a tak srdečně zveme všechny fanoušky libčické házené na sobotní utkání, které začíná v 17:00. Pevně věříme, že spolu oslavíme jistotu záchrany.