Těžký direkt od Žatce, ale musíme se zvednout

Do Spořic, kde hraje své domácí zápasy tým Žatce, jsme jeli s jasným cílem získat první body z venkovního prostředí. Výhrou v Ústí si soupeř před zápasem získal náš respekt. Bylo jasné, že nás nečeká jednoduchý zápas a to se nakonec bohužel potvrdilo. Měli jsme šedesát minut na to soupeře přehrát, ale nakonec jsme v koncovce zkolabovali a soupeř nás dokonale potrestal.

Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně a brzy se dostali do vedení 5:2 a 8:5. Pak jsme ovšem promrhali několik jasných šancí a soupeř po kombinacích na střelce Vaňka vyrovnal. Do šaten se šlo za stavu 10:10 a to vzhledem k průběhu poločasu byl výsledek příznivější pro domácí borce. Ve druhém poločase se do nás domácí doslova zakousli a nepovolili až do konce utkání. Žádnému z našich hráčů nelze upřít bojovnost, ale jenom na tu se zápasy se zkušenějším soupeřem nevyhrávají. Zlom přišel za stavu 18:18, kdy jsme trestuhodně prohospodařili tři vyložené šance- gól z přešlapu, tyč z trháku a proskok ze středu. Soupeř se dvakrát dostal do dvoubrankové vedení, které se nám podařilo srovnat. Do poslední minuty se šlo za vyrovnaného stavu, ale míč byl v našem držení. Nejdříve jsme kombinaci dohráli na Ondru Tichého, kterého ve střelbě z dobré pozice zastavila signalizace oddechového času. Po domluvě jsme dohráli další kombinaci na druhou stranu, kde byl při střelbě faulován Pája Martínek. Hrálo se o hodně a tak se domácí hráči  sesypali na rozhodčí a atmosféra se dala doslova krájet. Bohužel tomu propadl jinak spolehlivý exekutor sedmiček Ondra Tichý a „vymyslel“ přehoz na dvoumetrového Vernera v pádu. Trajektorie tohoto pokusu nemohla jít jinam než za branku. Místo, abychom se pokusili ubránit cenný bod, tak jsme se odhodlali k vysunuté obraně, kterou domácí potrestali vstřelenou branku. Rychlé rozehrání po brance znamenalo přečíslení domácích a nejlepší hráč zápasu Vaněk musel za cenu sebeobětování vytáhnout zápasnický chvat, kterým přerušil hru. Následná červené karta vyvolala emoce u domácích hráčů, kteří nebyli daleko od lynčování rozhodčích. Dle pravidel ovšem jasné potrestání s následným odebráním registračního průkazu. Posledních 12 vteřin jsme nevyužili přesilovku 6 na 4, když domácím zkušeně zafungoval také časoměřič. Ondra Tichý ještě vsítil branku, ale už po čase a zřejmě i s přešlapem. Tohle kdyby rozhodčí uznali, tak bych měl vážné obavy o jejich zdraví a hlavně by to nebylo fér.

Je to smutné, ale tenhle výsledek je spravedlivý, ale krutý. Žatec je za námi o jediný bod a má formu a sebevědomí. Nás teď čeká pražská Slavia, která zřejmě v současné chvíli nemá ani jedno. Na jaře jde od prohry k prohře, ale rozhodně se ještě nevzdala. V sobotu nás v domácím prostředí čeká zápas právě s ní a pro nás to bude něco jako sedmý zápas v play-off. Poražený se už těžko vyškrábe na osmou pozici, která znamená jistotu záchrany. Před rokem jsme museli Slavii v její hale porazit, abychom si zajistili účast ve 2. lize. Teď nás to samé čeká v domácím prostředí. Máme 10 zraněných hráčů a do pole připravených pouze 8. Doufám, že se vzpamatuje i dvojice hráčů, kteří nás v sobotu nechali na holičkách. Za sebe můžu říct, že mají poslední šanci ukázat, že mají o libčickou házenou zájem. Pak už nebude cesta zpět a je jedno v jaké to bude soutěži.