Slabá střelba body v Plzni zajistit nemohla

V rámci druhého kola 2. ligy jsme vyrazili na trip do Plzně na palubovku místní Lokomotivy. Dle výsledků z prvního kola se nemělo jednat o nikterak jednoduchý zápas i přesto, že Lokomotiva byla nováčkem soutěže. Ano, nováček ale s kádrem zkušených harcovníků v čele s Vojtou Šikem, který už má nejlepší léta sice za sebou, ale házenou pořád hrát umí.

V těžkých zápasech se vždy mluví o obraně, která rozhoduje zápasy a i v tomto utkání se očekávalo méně vstřelených branek na obou stranách hřiště. Spíše než o dobré obraně se ale v našem podání musí mluvit o slabém útoku. Od začátku zápasu se oba týmy jen horko těžko prosazovaly a skóre moc nenarůstalo. Domácí Plzeň vsázela na vytáhlé spojky a střelbu ze střední vzdálenosti. Libčice se naopak snažily praktikovat kombinační hru se snahou o zakončení z brankoviště. Kombinace však vázla a vše zachraňoval zázračnou střelbou Lukáš Weigner. Do posledních minut prvního poločasu byla hra vyrovnaná, Libčice však postupně ztrácely dech a kreativitu v útoku. Plzeň tak v poločase odskočila na rozdíl 3 branek v poměru 12:9.

Ve druhém poločasu se však na plno ukázala nemohoucnost libčických spojek, které s výjjmkou zmiňovaného Lukáše Weignera nenašly účinný lék na domácí obranu. Bohužel ani potřebná spolupráce s křídly a pivotem se nekonala, a tak diváci sledovali spíše křečovitou snahu Libčic o vstřelení gólu.

Byla to velká škoda, protože druhý poločas Libčice začaly výborně a během několika minut srovnaly krok na 12:12. Obrana v ten moment fungovala a soupeř se začal hledat. V potřebný okamžik však nepřišel klid do hry Libčic a útok se rozsypal. Bez střelby se nevyhrává! Toto pravidlo stále platí, ale střelba musí mít smysl. Spojky si postupně každá otevřela svou soukromou střelnici se slepými náboji, což byla voda na plzeňský mlýn. Trpělivou a strojovou hrou přidával soupeř gól za gólem na konečných 25:19. Kvalitní zápas v plné nahotě ukázal aktuální slabinu Libčic, neefektivní střelbu.

Na nepovedený zápas máme možnost zapomenout hned zítra, kdy v rámci 3. kola Českého poháru na domácí palubovce přivítáme extraligovou Duklu Praha. Překvapení se asi neočekává, ale i tak doufáme ve kvalitní a divácky atraktivní zápas. Začátek zápasu v 19:30, z Libčic vyjíždí autobus v 18:00. Těšíme se na vaši podporu.