Pohár s Duklou jsme odehráli se ctí

Říká se, že podobné zápasy jsou za odměnu. Tak jeden takový jsme odehráli tuto středu s pražskou Duklou v rámci 3. kola Českého poháru. Tou odměnou je myšlena konfrontace s extraligovým týmem, který má ty nejvyšší ambice. Ověřili jsme si, že rychlostně jsou hráči z extraligy pár světelných let před námi, ale jinak se pořád hraje na dvě brány a vyhrává ten, kdo udělá méně chyb, naskáče do děr a střílí k tyčím.

Z tohoto pohledu se nejednalo o vůbec špatný zápas. Úvod střetnutí nám poměrně vyšel a dokonce jsme šli na pár minut do vedení. Převaha byla samozřejmě na straně Dukly, skóre se postupně otočilo a narůstalo častěji na straně hostí. Nicméně poločas 13:19 byl ucházející.

Druhá půle se odehrávala v podobném režimu jako ta první. Střelecky se tentokrát dařilo Pepemu Gebauerovi a jistotu při sedmimetrových hodech prokázal Ondra Hasala. Brankáři si odvedli svůj nadstandard, a tak se konečné skóre zastavilo na hodnotě 24:33. Rozdíl 9 branek odpovídal aktuálnímu postavení obou soupeřů. Důležitější než rozdíl ve skóre byla předvedená hra, která se přiblížila k očekávaným možnostem týmu. Čistě statisticky se jednalo o lepší zápas než minulý týden v Plzni.

Série těžkých zápasů pokračuje již tuto neděli, kdy na domácí palubovce přivítáme Sokol Vršovice. Jestliže navážeme na předvedený výkon ze středy, poslední hvizd zápasu bychom mohli slyšet s úsměvem na tváři. Začátek zápasu jako obvykle v 17:00. Odjezd autobusu z náměstí v Libčicích 15:15.