Liga odstartována kanonádou s Havlíčkovým Brodem

Ať hrajete svou první nebo dvacátou sezónu, začátek je vždycky stejný. Několik týdnů se připravujete, poctivě trénujete a čekáte, jak se vše potká v prvním zápase. Lehká nervozita je pak na místě a značí jen to, že vám na výsledku záleží, uděláte vše pro úspěšný start sezóny a první vítězství přinášející klid do další práce. Přesně tyto pocity jsem více či méně četl ze tváří spoluhráčů pár minut před začátkem utkání s Havlíčkovým Brodem. Upřímně jsem z toho měl radost a těšil se na úvodní hvizd.

Všechno bylo na dobré cestě, když obrana začala fungovat od první minuty, soupeř se prosazoval jen ztěžka a z ojedinělých příležitostí, navíc vepředu tam vždycky něco spadne. Byla jen otázka času, kdy Libčice odskočí na rozdíl několika branek zajišťující klidný průběh utkání. Když se pak ke kvalitní obraně přidal i rychlý přechod do útoku, zhruba po 15 minutách bylo vymalováno. Rozdíl ve skóre utěšeně narůstal a poločasový výsledek 20:9 byl zcela zasloužený.

Ve druhém dějství se nic zásadního ve scénáři nezměnilo. Obrana již nebyla zcela neprostupná, ale i tak jsme poločas opět vyhráli, tentokrát v poměru 16:12. Došlo i na taktické kejkle trenéra Martina Breyla, který měl nutkání využít čerstvou změnu v pravidlech umožňující libovolné střídání brankáře za hráče do pole. V jeden okamžik se tak Libčice snažily zaskočit soupeře 7 hráči v poli. Spíše než soupeře, ale zaskočily rozhodcovskou dvojici, která avizovala příliš mnoho hráčů na hřišti. Z momentu překvapení tedy nic nebylo.

Zásadním pozitivem utkání bylo rovnoměrné rozdělení vstřelených branek mezi hráči domácích. Celkem 6 aktérů zápasu vstřelilo 4 a více branek. Doufejme, že střelecká potence vydrží i do dalších zápasů. Celkový výsledek 36:21 byl tedy realizačním týmem v čele s Milanem Kiselicou ohodnocen jako dobrý začátek ligy.

Tento víkend nás čeká výlet do Plzně na půdu Lokomotivy Plzeň, která překvapivě přehrála Prahu 4 na jejím hřišti, dle výsledku, poměrně přesvědčivě 27:21, kdy v poločase zkušeným Pražákům dovolila pouze 6 branek. Máme se tedy na co těšit. V případě zájmu nás můžete podpořit přímo na zápase v Plzni v neděli od 16 hodin.

Statistika zápasu