SK Praha 4- Libčice 34:22 (16:8)

Po dlouhých šesti letech v SRL se libčická házená dočkala obnovené premiéry ve 2. lize. Na tento „svátek“ si libčičtí házenkáři nemohli přát kvalitnějšího soupeře než je tým SK Praha 4. Několikanásobný vítěz jihozápadní skupiny 2. ligy byl letos rozhodnutím ČSH přesunut na „severovýchod“. K vidění byl tedy souboj nováčka 2. ligy s týmem, který tuto soutěž pravidelně vyhrává…

Do utkání jsme vstoupili s nováčkovským nadšením a bojovností, ale držet krok se soupeřem jsme bohužel dlouhou nevydrželi. Během několika minut nám soupeř odskočil na rozdíl osmi branek a tento rozdíl vydržel až do konce první půle.

Během prvních třiceti minut se nám nešťastně zranili dva hráči- obranář Láda Manda si utrhl achilovku a ještě ten den musel být operován a Zdeněk Jerman si poranil nohu, ale v tomto případě by to nemělo být tak vážné.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem bojovat o každou branku a neudělat si při premiéře výraznou ostudu.V útoku už to bylo mnohem lepší a začali jsme se více prosazovat.  Výsledek druhého poločasu 18:14 pro nás není vůbec špatný a pokud by se dařila více střelba, tak to mohlo být mnohem lepší.

Vítězství domácích je zasloužené. Přeci jenom to není tým, se kterým se zatím můžeme měřit. Herní vyzrálost spolu s hráčskou kvalitou je na jejich straně. Prohra o dvanáct branek nezaslouží pochvalu, ale bojovalo se až do konce a to je potřeba ocenit.

Výkon rozhodčích nechám bez větších komentářů, ale první půle se jim nepovedla.

Za zmínku stojí, že v libčickém dresu se po několika letech opět objevil odchovanec Lukáš Weigner, který působil v Dukle Praha a naposledy v německém HSG Freiberg. Už v tomto zápase prokázal, že bude výraznou posilou a jedním z tahounů týmu.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a za vytvoření domácího prostředí. Příští kolo nás opět čeká velice atraktivní soupeř. Představovat Sokol Vršovice není třeba a je jasné, že opět budeme potřebovat velkou podporu. Takže sobota 17:00 hala Břve!