Přátelák: Chodov- Libčice 40:31 (11:11, 12:8, 17:12)

V generálce na druholigové boje se házenkáři Libčic v hale pražské Slavie utkali s rezervním týmem Chodova, který hraje v jihozápadní skupině 2. ligy. S tímto soupeřem jsme se několik let potkávali ve Společné regionální lize.

Po vzájemné domluvě bylo utkání hráno na 3x20minut. Od začátku do konce oba týmy produkovali velmi rychlou házenou. Prvních zhruba 30. minut bylo co se týče skóre i herního projevu vyrovnaných. Postupem času začali hráči Libčic kupit technické chyby a špatné přihrávky, které soupeř bez milosti trestal a zaslouženě zvítězil.

Zajímavostí určitě je, že prvních 10 branek za Libčice střelil pokaždé jiný hráč. To jenom potvrzuje fakt, že naše hra je založena především na kolektivním pojetí.

Generálka určitě splnila očekávání obou stran. Pozitivní bylo, že se poměrně dlouho vydrželo hrát rychlou házenou, která má být základem našeho úspěchu. Nefungovala ovšem obrana, která byla i na přátelské utkání velmi pasivní. Nejvíc se ovšem musíme poučit z technických chyb a špatných přihrávek, protože většina soupeřů to bude rozhodně trestat. Chodov nám takto dal více než 10 branek.

Nakolik jsme se poučili, se můžete přijít podívat již tuto neděli v 17:00 na pražskou Děkanku, kde nás  čeká soupeř z nejsilnějších- SK Praha 4.

Sestava a branky Libčic: Kříž – Breyl 3, Česák 3, Doubek 3, Hamza, Hanzelka 3, Hykeš 5, Jerman 2, Kulhavý 2, Martínek 4/3, Novotný 1, Skoba 2, Weigner 3