Libčice- Sokol Vršovice 23:18 (12:6)

Zápasy se Sokolem Vršovice jsou prestižní pro oba celky a bývají emotivně vyhecované. Jinak tomu nebylo ani v sobotu odpoledne. Házenkáři Libčic nastoupili k svému prvnímu domácímu zápasu s jasným cílem získat 2 body. Dobře fungující obrana podporovaná kvalitním výkonem brankáře umožnila dostat se do vedení hned v úvodu zápasu. Vybojovaný náskok šesti branek se dařilo držet po celý první poločas a proměnit všechny šance, tak mohlo být mnohem lépe.

Bohužel ve druhém poločase se nedařilo nasazený trend udržet. Hráči Vršovic zlepšili svou hru v útoku a přidali na důrazu v obraně. Kvalitní spojky soupeře se postupně osmělily ke střelbě ze střední vzdálenosti, která začala být efektivní. Naštěstí už to bylo v době, kdy o vítězství bylo rozhodnuto…

Průběh utkání:

10 min. 5:0, 20 min. 9:3, poločas 12:6, 40 min. 15:9, 50 min. 20:12, zápas 23:18

Po zápase se k utkání vyjádřil také hrající trenér Libčic Martin Breyl, který i přes neskrývané nadšení ze zisku prvních druholigových bodů byl poměrně kritický:

„Nedokázali jsme využít střídání 2 hráčů hostujícího celku do obrany, v přechodu do rychlého útoku a na postavenou obranu nám nefungovala souhra. Skórovali jsme spíš po individuálních akcích.Na konečném výsledku 23:18 nás těší nízký počet obdržených branek na druhou stranu musím vyjádřit nespokojenost s ofenzivou. Soupeře jsme herně převyšovali ale nedokázali jsme to vyjádřit gólově. Na závěr bych rád poděkoval divákům, kteří si našli čas a přišli nás povzbudit. Vytvořili pěknou házenkářskou atmosféru a já doufám, že tomu tak bude i v nadcházejících domácích zápasech.“

Spokojený s vítězstvím byl také domácí brankář Ondřej Kříž:

„Zápasy se Sokolem Vršovice beru vždy velmi prestižně. Vítězství je super a určitě nám psychicky pomůže do dalších bojů. Obrana byla na začátku fantastická a rozhodla o naší výhře. Soupeř nás nejspíš podcenil a nevěděl co od nás má čekat. To už se příště určitě nestane. Dnes se konečně dařilo křídlům a bylo to znát.“

Se svými dojmy z utkání se svěřil také předseda oddílu Milan Kiselica, který vedl tým na střídačce:

Z mého pohledu bojovný zápas kde především dominovaly obrany avšak poločasový výsledek 12:6 byl pro další část zápasu velice důležitý neboť jsme od počátku druhého poločasu museli střídat do obrany trvale 3 hráče z důvodu hrozícího vyloučení po 2 žlutých a 2 krát 2 minutových trestech našich klíčových hráčů Petra Česáka a Lukáše Weignera. Dík ale patří celému kolektivu který se vzájemně hecoval a všichni se podíleli na zisku prvních dvou bodů. Důležité vítězství pro tým, ale pořád máme na čem pracovat.“

Vítězné utkání okomentoval také navrátilec Lukáš Weigner:

Měli jsme skvělý nástup do zapasu, prvních 15 minut se nám dařilo velmi dobře komunikovat a spolupracovat v obraně. Taktéž v útočné fázi jsme si dali balón rychle z ruky bez nějakých nevynucených technických chyb a trpělivou hrou jsme tak dokázali soupeři odskočit i výsledkově. Bohužel pote jsme již nebyli schopni plně dodržovat taktické pokyny a tak utkání neskončilo větším rozdílem. Všeobecně jsme si vypracovali velmi málo střeleckých pokusu a příležitostí z prostoru spojek, zlepšit musíme i přechod do rychlého útoku.Velmi pozitivně hodnotím fakt, a myslím, že to bylo vidět i z pohledu našich diváku, že jsme po celou dobu utkáni působili jako jeden celek a navzájem jsme se hecovali a podporovali.

Fotky ze zápasu: [nggallery id=1]