Příprava na jarní část sezony je v plném proudu, o víkendu nás čeká turnaj v Ústí nad Labem

Do prvního soutěžního utkání po zimní přestávce zbývá ještě skoro celý kalendářní měsíc, v libčickém áčku ale už běží příprava naplno. Po zaslouženém vánočním odpočinku jsme se poprvé v novém roce sešli k tréninku 9. ledna a od té doby především shazujeme kila, která jsme přes svátky nabrali, a naopak nabíráme sílu a fyzickou kondici, kterou jsme shodili.

Na rozdíl od zbytku sezony je v přípravě prostor na dvě tréninkové jednotky týdně místo jedné, a tak kromě běhání, posilování a dalšího běhání zbývá čas i na jiné kratochvíle. Třeba na dotazníkové šetření, které má realizačnímu týmu přinést cenná data o náladě, morálce, inteligenci a psaném projevu jednotlivých hráčů.

Kromě toho se ale věnujeme také diplomacii. Pomaličku, polehoučku se snažíme obnovit vzájemné vztahy s kulatým předmětem, bez něhož se házená provozovat nedá. I před zimní přestávkou občas docházelo mezi námi a míčem k různým nedorozuměním, zimní odluka však trhliny ještě prohloubila, takže rozhodně je na čem pracovat.

Nakolik naše dosavadní úsilí přináší ovoce, zjistíme už o víkendu. Čeká nás totiž tradiční turnaj v Ústí nad Labem, odkud si už od roku 2015 přivážíme každým rokem trofej pro vítěze. Získat šesté prvenství v řadě však nebude jednoduché. Na sever Čech totiž vyrazíme ve značně okleštěné sestavě. Chybět bude mimo jiné i naše nová gólmanská posila Ondřej Androník, kterého jsme získali z Dukly na limitovaný přestup do konce této sezony. Mezi těmi, kteří se tradičního výjezdu zúčastnit mohou, ale panuje velká chuť do hry. Soupeři, jejichž motivace přerušit vítěznou šňůru Libčic rok od roku roste, tak rozhodně nedostanou nic zadarmo.

Pořádně zabrat dostanou ale také nové teplákovky, dresy a další vybavení, které si oddíl mužů mohl dovolit díky laskavému finančnímu příspěvku od nadace Blíž k sobě. Ta podporuje projekty, organizace, či aktivity jednotlivců, které zvyšují kvalitu života ve společnosti a stmelují ji. Mnohokrát děkujeme!

Závěrem se sluší připojit také pozvánku na první domácí utkání v jarní části 2. ligy SVČ. To se uskuteční ve sportovní hale Břve 1. března od 17 hodin proti Liberci a všichni příznivci našeho oddílu jsou na něj srdečně zváni. Ještě předtím nás ale čeká utkání 12. kola ve Štáhlavech, k němuž zajíždíme už 22. února. Start je stanoven na 17. hodinu a naším cílem bude potvrdit vítězství 33:16, kterým jsme proti tomuto soupeři na konci září zahájili sezonu.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *