Další krůčky oddílu házené

Článek pro Libčické noviny 2020/02:

Již delší dobu jste možná o házené v Libčicích nic nečetli. Je to pravda, měli jsme na podzim minulého roku totiž pořádně napilno. Oddíl házené se pomalu ale jistě mění v klub. Nejsme již jedním soutěžním oddílem mužů, transformovali jsme se do klubu, který zastřešuje jak soutěžní oddíl dospělých, tak hlavně několik oddílů mládeže.

Přípravka

Na úspěšnou práci s mladšími žáky a minižáky jsme navázali založením předškolní přípravky. Netušili jsme, jak velký  bude zájem o tuto kategorii, proto jsme nechali minimální věkovou hranici otevřenou.  Byl to trochu risk a test nervů pro trenéry, jak se popasovat s vedením tréninků takových prcků. Výsledek nás ale velmi mile překvapil a bez většího napínání je možné konstatovat, že se nám ustálila početná skupina dětí ve věku 4-6 let. V tomto věku se o házené jako takové mluvit nedá, ale různé hry s míčem a průpravná cvičení skvěle připravují nejmenší sportovce na další sportovní vývoj.

Minižáci

Druhou kategorií jsou minižáci, dalo by se říci mazáci. Mají odtrénován již jeden rok a postupně se více a více zdokonalují v házenkářských dovednostech. V této kategorii se hraje tzv. malá házená 4+1 na šířku velkého hřiště. Celý podzim jsme věnovali přípravě a nácviku na ostré zápasy. Jaro již bude ve znamení prvních přátelských utkání a turnajů. Z týmu je cítit chuť se konečně dostat do zápasu a prodat tvrdý trénink. Sami jsme zvědaví, jak si minižáci povedou ve srovnání s ostatními oddíly Středočeského kraje.

Mladší žáci

Průkopníci házenkářské mládeže vyšlapávající cestičku pro následující ročníky. Od podzimu 2019 hrají středočeskou soutěž mladších žáků a z pozice nováčků si nevedou vůbec špatně. Oficiálně se v této kategorii nehraje na góly a skóre. Jedná se o aktuální trend, kde je kladen více důraz na hru a ne na výsledek. Pro děti možná méně stresující, ale stejně se nás pořád ptají, zda vyhráli nebo prohráli. Tak si to trenéři jako tak trochu sami počítáme pro vlastní přehled. Podzim by tedy vyšel bodově naprázdno, ale na jaře se chystáme urvat první body. Pořád se musím opakovat, že je těžké se srovnávat s týmy jako Mladá Boleslav, která trénuje 3x týdně a celoročně v hale. Naše stará dobrá tělocvična má holt své limity.

Plány na jaro

Přípravka pokračuje v tréninku formou hry. Minižáci vyjedou na zápasy mužů, 2 venkovní turnaje a sezónu ukončí domácím turnajem 20. června. Mladší žáci odehrají soutěžní turnaje dle rozpisu a finále bude opět na domácí půdě tentokrát 23. května.

Tréninky a nábor

Všechny mládežnické oddíly jsou otevřeny pro nové zájemce (kluky i holky). Stačí se přijít podívat na jeden z tréninků a domluvíme se na dalších krocích. Pravidelné tréninky pondělí a čtvrtek:

  • 15:00 – 16:00: přípravka (4-6 let)
  • 16:00 – 17:00: minižáci (7-10 let)
  • 17:00 – 18:30: mladší žáci (11 – 13 let)

Více informací na klubovém webu: www.sokollibcice.cz/hazena

Za oddíl házené Petr Česák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *