Představujeme: Martin Krempa

Martin zapadá do pestré mozaiky bývalých hráčů Dukly. Tak jako ostatní tvořil osu týmu v dorosteneckých letech, a možná právě proto se také neubránil vábení známého kolektivu při námluvách s Libčicemi. Se svojí míčovou technikou se rychle integroval do týmu a posléze si osvojil pozici výhradního exekutora sedmimetrových hodů.

Bohužel, jak již bylo zmíněno v předešlých článcích, Martin aktuálně odjel za pracovní příležitostí do zahraničí a týmu tedy bude chybět na dobu neurčitou. Sám v medailonku přiznává, že poslední roky jsou hlavně o cestování a jedné velké dovolené. Nezbývá tedy než doufat, že cestovatelský apetit bude brzy nasycen a Martin opět posílí naše řady. Upřímně za celý oddíl přejeme hodně zdaru.

Martin Krempa 1 Martin Krempa 2

Sportovní část:
1) Kdy a jak jsem se dostal k házené?
V 10-ti letech, kdy dělal nábor po školách pan Chvalný, což už se dnes, bohužel, asi moc nedělá.

2) Kolik let hraješ házenou, měl jsi nějaké přestávky? V jakých klubech jsi působil?
20 let. Ale měl jsem cca 7 let přestávku na vydýchání. Hrál jsem většinu času za Duklu Praha, pak taky za SK Prahu 4, Jičín a teď za Libčice.

3) Byla házená vždy sport číslo jedna, nebo jsi hrál/hraješ ještě další sporty závodně?
Před házenou jsem hrál fotbal, po ukončení házené jsem zkoušel asi rok thai box a nedávno jsem si k házené přidal ještě rugby.

4) Co pro tebe házená znamená?
Házenkáři jsou specifická skupina lidí, takže řekněme jakýsi kolektiv, kam patřím.

5) Co ti házená dala a vzala?
Spousty vyplaveného adrenalinu, silnější pravou ruku a levou nohu a tisíce vzpomínek a zážitků. A nemůžu říct, že by mi házená něco vzala.

6) Co považuješ za svůj největší sportovní házenkářský úspěch?
Asi, když jsem v 16-ti letech letěl na Olympijské hry mládeže do Španělska. Docela jsem tam vyhořeli.

7) Jaké máš do budoucna další házenkářské cíle?
Ještě co nejdéle hrát.

8) Měl jsi někdy sto chutí s házenou praštit? Proč?
Měl a udělal jsem to. Po roce a půl v mužích Dukly Praha, kvůli naprosté zhovadilosti a způsobu jednání vedení. Buďme konkrétní…kvůli předsedovi klubu Vladimíru Orságovi.

9) Jak vnímá házenou tvoje nejbližší okolí (přátelé, rodina)?
Můj táta byl náš největší fanoušek (hrál jsem i s bratrem). Jako minižáky nás nespočetněkrát koučoval a vozil na všechny turnaje a zápasy. Pamatuji si, jak nás jednou ve starý Škodovce vezl na zápas 7.

10) Co bys vzkázal malým dětem, které se rozhodují, zda je házená ten pravý sport?
Fotbal je pro holky, zkus házenou!!!…nebo rugby 🙂

Martin Krempa 4 Martin Krempa 3

Osobní část:
1) Jsi ženatý/zadaný? Jak dlouho? Nějaké děti?
Nejsem a děti mám rád, občas si nějaké na hraní půjčím.

2) Kde bydlíš a odkud pocházíš?
Teď momentálně v Saarbruckenu a jsem z Prahy.

3) Jaké jsou tvoje oblíbené aktivity mimo házené?
Sport a vyplňování dotazníků.

4) Jaká byla poslední dovolená?
Mám pocit. že poslední 3 roky jsou jedna velká dovolená. Docela si tohle období užívám.

5) Kam by ses chtěl v budoucnu podívat? Jaká země tě láká? Ideální dovolená?
Chtěl bych projezdit Jižní Ameriku.

6) Kdyby ses měl charakterizovat jako nějaké zvíře, jaké by to bylo?
Medvěd. Celý rok se vykrmuji, abych v zimě nestrádal a v zimě se vykrmuji, abych nestrádal po zbytek roku.

7) Pracuješ nebo ještě studuješ? Jaké máš zaměstnání, co studuješ? Jakou práci budeš dělat za 5 let?
Dělám údržbu v průmyslové kovárně. Práci měním dost často, takže jsem docela zvědav, co bude za 5 let.

8) Jaké jsou tvoje silné a slabé stránky?
Umím se pro věc nadchnout. Rychle ztrácím o věc zájem.

9) Kdyby sis měl vybrat, z čeho by se skládalo ideální večerní menu?
Velbloud, nadívaný kancem, nadívaný krůtou, nadívaný holoubátkem a k tomu nějaký lehký salát.

10) Nějaký vzkaz na závěr?
Make love not war.

Top 5 nej z Tj Sokol Libčice
1) Kdo je tvůj nejoblíbenější spoluhráč na fotbálek?
Pája Martínek, ale jen když hraji s ním.

2) Kdo z týmu je největší jedlík?
To bohužel netuším. Ale mohli bychom udělat nejakou soutěž, kde to zjistíme.

3) Kdo má nejzvláštnější koníček / zálibu?
Slyšel jsem, že někdo z týmu stále sbírá Pokemony, jen doufám, že to nejsem já.

4) Jaký soupeř je z naší konference pro tebe nejméně oblíbený?
Já mám rád všechny soupeře.

5) Nejoblíbenější písnička před zápasem?
Highway to hell…ale tu nehrajeme, tak si ji vždycky broukám.