Těsná prohra 25:23 s Lovosicemi

V neděli nás čekalo utkání v Lovosicích proti místnímu ,,B“ týmu, loni postoupily do 2.ligy a představili lovosický styl házené. Mladí a perspektivní hráči využili své šance a udrželi se v soutěži. V letošním ročníku chtějí postoupit do 1.ligy. Doménou soupeře je především jednoduchá a útočná hra. Utkání slibovalo zajímavou házenou a souboj o průběžné 1.místo.

Zápas začal rychlým nástupem mladých házenkářů. Prvních 10.minut jsme hráli jejich otevřenou házenou, výsledek byl ale příznivý pro našeho soupeře. Celý poločas jsme jen stahovali náskok lovosických. Velkou změnou v jejich týmu byl post brankáře. Jan Jakub chytající za Janem Šálkem a Arturem Adamíkem v lovosickém ,,A“ týmu prokazoval své kvality. Soupeř proti nám  postavil to nejlepší co mohlo být. Bohužel totéž se nedalo říct o nás. Do kabin jsme šli za stavu 14:10 pro soupeře.

Do 2.poločasu jsme šli odhodlaní a takticky připraveni s touhou utkání zvrátit v náš prospěch. Vstoupily jsme do něj dobře a náskok jsme se snažili snížit. Soupeře jsme stáhli na 2 branky a do posledních 10-ti minut zápasu jsme vstupovali za stavu 22:20 pro soupeře. Vinou vlastních chyb i zajímavých verdiktů rozhodčích se zvrat nekonal. Lovosice nás porazily 25:23.

Tento zápas byl úplně jiný než utkání na jaře. V zápase vynikali především oba brankáři. Namísto útočného zápasu, dominovaly spíše obrany, střelecké hody se tentokrát nekonaly. Bohužel musíme uznat, že zápas jsme si prohráli sami.

Výrazněji se střelecky k Lukášovi Weignerovi nikdo nepřidal. U některých hráčů už je to možná k zamyšlení. K tomu připočteme absenci pivota Jana Podroužka ( pracovní důvody) a obranáře Luboše Mandy ( zdravotní problémy) ,jenž nás alespoň podpořil z lavičky. Na vše tak zůstal Martin Doubek, který se sice snažil ,ale nepřineslo to důležité branky.

Co nás mrzí ale nejvíce je ztráta Martina Breyla, jenž si při svém typickém zakončení mezi obránci s pádem přetrhl kolenní vazy a je otázkou zda vůbec zasáhne do letošního ročníku. Martin samozřejmě nás dále povede z pozice trenéra. I tak mu přejeme brzké uzdravení.

V sobotu jedeme do Jablonce, kde jsme zatím nevyhráli a je nám tedy velkou motivací tuto sérii zlomit. Letošní ročník je velmi zajímavý na výsledky a ukazuje se, že  to bude velmi napínavé a každá ztráta bodů ovlivní pořadí v tabulce. Máme se na co těšit…

Hráčem utkání v libčickém týmu byl Ondřej Kříz ,který držel naděje na vítězství do posledních minut ,a potvrdil ,že s Lukášem Weignerem je klíčovým hráčem týmu. Jeho nadstandartní výkony nás drží v této sezoně zápas co zápas.