Prohra, která bolí. Sokol Libčice – Jablonec 24:25

Poslední zápas před reprezentační přestávkou nás v 6.kole čekal tým Jablonce na jejich půdě. Bohužel naše bilance u nich jsou dvě prohry. Další důvod proč tento večer vyhrát. Soupeř pravidelně hraje rok co rok o ty nejvyšší příčky, věděli jsme, že nás čeká další těžké utkání.

Do zápasu v Jablonci jsme nastoupili v neúplné sestavě. Chyběl nám nemocný Gebauer, zraněný Tichý, Breyl a Šrám z pracovních důvodů. I tak jsme ale do zápasu nastupovali s jasným cílem zvítězit ale i s vědomým, že na nás čeká kvalitní a zkušený soupeř.

Úvod zápasu jako i celý první poločas byl z obou stran zaměřen hlavně na dobrou obranu, oba gólmani vytahovali velmi kvalitní zákroky. Opět nás trápila koncovka. Střelecky tým táhl Lukáš Weigner. Nicméně i jeho střelám chyběla obvyklá lehkost. Dlouho jsme čekali, kdo z našich hráčů se přidá k němu a podpoří náš útok taky střelbou z dálky, nakonec se blýsknul 2 trefami jenom Horejš. To a naše pozorná obrana přineslo v poločase vedení o 2 branky. Stav 11:9.

Po změně stran se už naplno ukázali slabiny improvizované sestavy. Přestali jsme bránit rychlý útok domácích a Heinl to nekompromisně trestal. Osobní obrana na Lukáše Weignera byla pro náš útok komplikace, ale hlavně jsme trestuhodně zahazovali jednu střeleckou příležitost za druhou a to včetně sedmiček. Domácí průběh zápasu otočili a na jeho konci jsme to byli my kdo musel dotahovat jejich vedení. Zmobilizovali jsme se a 2 minuty před koncem to byla remíza a k tomu jsme hráli přesilovku. Poté ale nastal zkrat naší obrany a my jsme dostali 5 vteřin do konce , který znamená výhru Jablonce (šikovně zahraná dohrávka do křídla).

Potvrdilo se, že házená je krásný sport, který se hraje do 60-té minuty.

Opět jsme se na každý gól nadřeli a celkově máme brankovou potenci rozloženou na málo hráčů. Mužem utkání byl opět Ondra Kříž, který držel naděje našeho mužstva na výhru do posledních minut.

Letošní sezóna je velmi vyrovnaná, ztráta každého bodu se hned projeví na pořadí v tabulce. Každý zápas bude nesmírně důležitý.

Soupeři patří gratulace k výhře. Nás čeká tvrdý a poctivý trénink, aby jsme do dalšího zápasu nastoupili lépe připraveni, více zdravě sebevědomý a odhodlání zvítězit!

Rádi bychom vás pozvali na domácí utkání 9.11 v 17 hodin proti Tj Jiskra Zruč n. Sázavou.

Join the Conversation