Boj o titul pokračuje, výhra nad Jabloncem 28:21

V šlágru 17. kola jsme na domácí půdě přivítali tým ElektroPraga Jablonec.  Tento souboj byl pro nás nejdůležitějším celého jara, vzhledem k vývoji soutěže. Aktuální lídr tabulky přijel bez svého nejlepšího střelce Michala Heinla, nám chyběl Lukáš Weigner. Oba patří k top střelcům celé soutěže.

Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně a s velkým odhodláním, a hned v úvodu utkání  se nám podařilo vytvořit 5 brankový náskok.  Obrana fungovala, jak měla a především v útoku překvapil soupeře svým atypickým stylem hry Pepe Gebauer. Svůj standart opět potvrdil Jan Podroužek, který na brankovišti soupeře potvrzoval svoji střeleckou formu. Jablonec se ale nevzdával,  a dokázal dvě minuty před koncem poločasu stáhnout náš náskok na rozdíl 3 branek. Za stavu 15:12 se mužstvo ještě zvedlo a dotáhlo výsledek opět na rozdíl 5 branek, neboli  17:12.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s jediným cílem – dotáhnout dobře rozehrané utkání do vítězného konce. Bohužel problém celého jara jsou pro nás 2. poločasy. Více než házená, to byl boj o každý balón.
Jablonec svým neustálým tlakem dokázal ve 20 minutě snížit skóre na 23:19, ale to bylo z jejich strany vše. Soupeře jsme dorazili rychlými brejky a celé utkání nakonec vyhráli 28:21.

Velkým zklamáním celého zápasu bylo duo rozhodčích Mára – Svítek.
S Jabloncem hrajeme vždy hezké, vyrovnané a fér zápasy, a je smutné, že tak důležité utkání pro obě mužstva pískají takový rozhodčí.

Vítězství pro nás znamená  posunutí v tabulce před Jablonec na 2. místo, na rozdíl pouhého bodu na Prahu 4!!!

Zároveň jsme tímto vítězstvím oslavili rok domácí neporazitelnosti!!!

Tým je třeba pochválit za velkou bojovnost, a i když se celé jaro trápíme v druhých poločasech v útočné fázi, tak naopak obrana bývá o to kvalitnější.

Mužem zápasu byl zvolen i přes opětovné střelecké hody Martina Volfa náš brankář Ondřej Kříž, jehož výkon byl základním kamenem pro toto vítězství.

Do konce sezóny zbývá odehrát 5 utkání. V minulé sezóně jsme se v této části sezóny velmi trápili, ale na posledních 5 zápasů jsme se dokázali zmobilizovat a zbylá utkání vyhrát.

Pojďme pořádně zabojovat a totéž dokázat i letošní sezónu. Čekají nás ještě těžká utkání, ale jen 5 vítězství nám zaručí minimálně 2. místo.

My to dokážeme!!!

Další domácí utkání se hraje až 12.4 2014 v 17 hodin v Břvích, kde přivítáme Mladou Boleslav.