Představujeme: Honza Novotný

Tento týden pokračujeme s medailonkem Honzy Novotného. Honza, možná více znám jako „Bob“, je dalším členem Áčka vzešlého z házenkářské líhně trenérského dua Weigner, Česák. Bob si vyzkoušel několik angažmá, především v mladším věku, a nyní se již větší či menší měrou zapojuje do běhu domovského oddílu. Je velmi oblíben našimi fanoušky a to především díky stylové oslavě gólu. Na „supermana“ se vždy těší celá hala včetně hráčů. Doufám, že jich v této sezóně ještě pár vystřihne.

Honza Novotný 1 Honza Novotný 2

1) Kdy a jak jsem se dostal k házené?
Bylo to tuším v 1. třídě na místní Sorbonně v Libčicích, kdy přišli dělat nábor pan Weigner a Česák.

2) Kolik let hraješ házenou, měl jsi nějaké přestávky? V jakých klubech jsi působil?
Pokud dobře počítám 22 let, s přestávkami většinou kvůli zraněním. Krom Libčic jsem hrál cca 2 roky za Aritmu, krátce za Duklu a tuším rok v Úvalech.

3) Byla házená vždy sport číslo jedna, nebo jsi hrál/hraješ ještě další sporty závodně?
Házená byla a je sport no.1. Krom toho jsem dělal asi 3 roky karate ( možná mám někde doma ještě zelený pásek) a chvíli Box.

4) Co pro tebe házená znamená?
Vzhledem k tomu, jak dlouho házenou hraju, je to velký kus života. Spousta zážitků, kamarádů a dobré party.

5) Co ti házená dala a vzala?
Jak jsem napsal, dala mi spoustu zážitků. Super partu a spoustu známých a kamarádů. Taky mi dala pár šrámů a zranění. Naštěstí zatím nic závažného. Vzala mi určitě spoustu času, kterého nelituju.

6) Co považuješ za svůj největší sportovní házenkářský úspěch?
Že i po 22 letech můžu stát na palubovce a občas zasáhnout do bojů o body v II.lize

7) Jaké máš do budoucna další házenkářské cíle?
Ještě pár let vydržet, pokud zdraví dovolí.

8) Měl jsi někdy sto chutí s házenou praštit? Proč?
Párkrát ano, ale naštěstí mně to vždycky přešlo.

9) Jak vnímá házenou tvoje nejbližší okolí (přátelé, rodina)?
Bývalé přítelkyně nebyly moc tolerantní. Asi proto už bývalé.

10) Co bys vzkázal malým dětem, které se rozhodují, zda je házená ten pravý sport?
Rozhodně to zkuste. I když z vás nebude Nadal, nebo Jágr, můžete být další Karabatić 🙂

Honza Novotný 4 Honza Novotný 3

Osobní část:
1) Jsi ženatý/zadaný? Jak dlouho? Nějaké děti?
Nejsem ani ženatý, ani zadaný

2) Kde bydlíš a odkud pocházíš?
Momentálně se přesouvám z Libčic do pražských Nuslí. Jinak Libčičák odkojený Vltavou

3) Jaké jsou tvoje oblíbené aktivity mimo házené?
Mimo házené, badminton, běh, lyže, kolo a spousta dalšího..

4) Jaká byla poslední dovolená?
Dovolená? Co to je? Dovolenou už pár let trávím s dětmi na lyžarském výcviku, nebo v létě na táboře jako instruktor.

5) Kam by ses chtěl v budoucnu podívat? Jaká země tě láká? Ideální dovolená?
Můj sen je jednou se podívat na Kilimandžáro. Jinak aktivní dovolená s přáteli. Nemám rád válení se jen tak u moře.

6) Kdyby ses měl charakterizovat jako nějaké zvíře, jaké by to bylo?
Nej je určitě slon

7) Pracuješ nebo ještě studuješ? Jaké máš zaměstnání, co studuješ? Jakou práci budeš dělat za 5 let?
Pracuju jako likvidátor pojistných událostí v jedné nejmenované pojišťovně. Za 5 let tu budu dělat vedoucího 🙂

8) Jaké jsou tvoje silné a slabé stránky?
Myslím že ochota a spolehlivost. Slabá, asi náladovost.

9) Kdyby sis měl vybrat, z čeho by se skládalo ideální večerní menu?
Grilovaný tuňák s rizotem jako ho dělají v jedné nejmenované kladenské restauraci. A k tomu nějaké dobré víno.

10) Nějaký vzkaz na závěr?
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce hledá důvody.
Taky bych samozřejmě moc rád poděkoval všem fanouškům, kteří nás provázejí na domácí a hlavně na venkovní zápasy.

Top 5 nej z Tj Sokol Libčice
1) Kdo je tvůj nejoblíbenější spoluhráč a proč?
Asi náš chemik Křižák

2) Jaký je tvůj nejoblíbenější tým v naší konferenci? (Proti komu nejradši nastupuješ)
Mladá Boleslav

3) Kdo je z našeho týmu největší vtipálek (krom tebe ) a kdo největší podivín?
Tady není o čem. Asi Daggy s jeho songama. Podívíny mezi sebou nemáme.

4) Jaký je tvůj nejoblíbenější film a kdyby o tobě měli natočit film, kdo by tě hrál?
Nejoblíbenější asi Slavnosti sněženek. Hrát bych se měl asi já sám.

5) Jaký je tvůj největší zážitek s týmem Tj Sokol Libčice?
Asi každá akce s tímhle týmem je velký zážitek