Výhra srdcem nad Ústí nad Labem 25:21

V předposledním kole podzimní části jsme jeli do Ústí nad Labem, které se po ročním působení v 1.lize vrátilo zpět do naší soutěže. Tým táhnou  především střelci Kabát a Vrběcký. Vzhledem k vyrovnané tabulce, bylo toto utkání zlomové. Jen výhra nás mohla udržet dále v boji o posty nejvyšší.

Do Ústí jsme přijeli ve velmi prořídlé sestavě. Pracovní povinnosti nedovolili start Honzy Podroužka a pro nemoc chyběl zase Michal Horejš. Asistentem trenéra pro toto utkání se stal výjimečně levoruký Ondra Tichý, který byl v utkání pravou rukou trenéra Milana Kiselici : ).

Do utkání jsme vstoupili špatně, během prvních 10 minut bylo skóre 1:6 v náš neprospěch. Především v útoku jsme se trápili, ale hru se podařilo zlepšit příchodem Pepeho Gebauera. Do konce poločasu to bylo především o kvalitě obran nad útokem.  I díky zvýšení snahy hráčů se nám podařilo stáhnout skóre do poločasu na 9:11.

S vědomím, že posledních 15 minut jsme byli lepším týmem,motto poločasové pauzy znělo jasně. Otočit vývoj utkání, bojovat do poslední minuty a odvést si dva důležité body.

2.poločas začal opět vyrovnaným výkonem obou mužstev, přece jen jsme  postupem času měli více šancí, a začali jsme utkání lámat na svou stranu. Především díky skvělému výkonu Ondry Kříže jsme zápas měli ve svých rukou. Ale jen díky naší špatné koncovce jsme nedokázali odskočit na větší brankový rozdíl. Nasazení Josefa Gebauera na post pravé ostré spojky bylo pro toto utkání klíčové.  Pepe potvrdil stoupající formu, soupeře rozebral nejen ostrými projektily, ale i překvapivě nahrávkami. Zápas jsme vyhráli 25:21.

Je třeba mužstvo pochválit, že i přes špatný vstup do utkání, se dokázalo zmobilizovat,  za týmový výkon, kdy každý hráč bojoval o tuto důležitou výhru. Obrana, a výkon Ondry Kříže byly klíčem k vyhranému utkání. Dvě sedmičky po sobě chytil David Šrám.

Mužem zápasu byl zvolen Martin Volf, který rozstřílel soupeře 8 góly a v koncovce byl nebývale efektivní.

Poslední utkání letošního podzimu odehrajeme s Bělou pod Bezdězem.
Předposlední tým tabulky se rve o udržení v soutěži a pro nás je vždy nepříjemným soupeřem. Zveme vás na toto utkání 7.12.2013 od 17 hod.