Sokol Libčice- Chemička Ústí nad Labem 26:27 po prodloužení (9:9, 23:23)

V 1. kole Českého poháru přivítali házenkáři Libčic na domácím hřišti druholigové házenkáře z Ústí nad Labem. Soupeř dorazil pouze s jedním hráčem na střídání a to v teplém sobotním odpoledni rozhodně nebylo nijak příjemné. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Oběma týmům se z počátku více dařilo v obranné než útočné činnosti. Domácí se prosazovali především kombinační hrou a hosté těžili z individuálních schopností jednotlivců.

Poločas tedy skončil zaslouženou remízou 9:9. V průběhu druhého poločasu se dlouho obraz hry neměnil, ale díky několika rychlým útokům se domácím v 55. minutě podařilo odskočit na 23:18 a zdálo se být rozhodnuto. Pak ovšem přišel nepochopitelný zkrat, který soupeř bez váhání potrestal. Několik přihrávek přímo do trháků, neproměněná sedmička, tyčka, břevno a to vše znamenalo, že se utkání muselo prodlužovat.

Do prodloužení šli hosté v mnohem lepším psychickém rozpoložení a brzy vedli 3:0 a na tento vývoj i přes značné úsilí nebyli schopni domácí reagovat.

Hostujícímu týmu nezbývá než sportovně pogratulovat k postupu do 2. kola Českého poháru, ve kterém se utká s týmem SK Praha 4. V nízkém počtu dokázali bojovat 70. minut a to zaslouží uznání.

Pro domácí házenkáře je výsledek krutý, protože 55. minut nebylo úplně špatných, ale těch posledních pět… Z tohoto zápasu se musíme poučit a pevně věřím, že i tato negativní zkušenost nás posune v druholigových bojích dále.

Průběh utkání:

10min. 3:2, 20min. 6:5, poločas 9:9, 40min. 15:13, 50min. 20:18, 60min. 23:23, 1. prodloužení 3:4