Poslední zápas nás vrátil do reality

Do Bělé pod Bezdězem jsme zajížděli k poslednímu druholigovému utkání v tomto ročníku. Záchranu jsme si naštěstí zajistili již v předchozím utkání. Nenaplnila se tak„noční můra“ většiny hráčů po prvním vzájemném zápase s tímto soupeřem. Po šťastné výhře o jediný gól jsme si říkali, že hlavně nesmíme dopustit, aby se do Bělé jelo pro záchranu…

Utkání jsme začali v osvědčené sestavě z posledních kol. Chyběl pouze Ondra Tichý a v brance dostal poprvé příležitost nastoupit od začátku David Šrám. Bohužel vstup do utkání jsme měli vlažný a tak nějak jsme si mysleli, že to půjde samo. Naproti tomu soupeř hrál rychlou házenou a vůbec to nevypadalo, že proti sobě hrají týmy, které v tabulce dělí 10 bodů. Soupeř se ujal vedení 4:1 a to ještě několik šancí pochytal „nahecovaný“ Bramby v bráně. Poté jsme se trošku rozehráli a srovnali stav na 10:10, ale obrovské chyby nás opět srazili dolů a poločas skončil 14:11 ve prospěch domácích.

Vstup do druhého poločasu se pro změnu nepovedl domácím, kteří neproměnili několik náskoků a také sedmičku. Podařilo se nám vyrovnat na 15:15, ale pak se opakovala situace z prvního poločasu. Domácím jsme doslova darovali několik branek a ti již nepohrdli. Z toho už jsme se nevzpamatovali a zaslouženě prohráli 29:23. Ve druhém poločase také vyvrcholilo naše střelecké trápení a někteří hráči by klidně mohli zorganizovat mistrovství světe ve střelbě na živý cíl či střed branky.

Jediný kdo měl světlejší chvilky byl Štěpán Hřebejk, který si své branky v posledních letech schovává vždy do posledního utkání v sezoně, ale ani on si nevyvaroval zbytečných chyb, které soupeř trestal. Ostatní pamatují lepší zápasy, ale to si určitě každý sám rozebere. Proti skvělým výkonům z předchozího utkání to byl opravdu návrat do reality.

Domácí předvedli velmi dobrý výkon a v kontextu dvou vzájemných střetnutí jsem překvapen umístěním na předposlední příčce, ale rozebírat příčiny je určitě na někom jiném. My si také musíme rozebrat proč jsme po celou sezonu předváděli úplně jiné výkony v domácích a venkovních utkáních.

Každopádně konečné 7. místo a jistota záchrany je pro nováčka skvělé umístění a to je důvod pro oslavu! Srdečně zveme všechny věrné fanoušky na závěrečné rozloučení se sezonou, které proběhne v Libčicích na Sokoláku v sobotu 9. června. Podrobnější program bude upřesněn.