Sokol Vršovice odjel s nepořízenou

Zápasový rytmus neděle – středa – neděle vyvrcholil včera ligovým zápasem se Sokolem Vršovice. Jednalo se tak o další z těžkých zápasů v řadě. Vzájemná bilance obou týmů je jako na houpačce, domácí zápasy zvládáme, venkovní střetnutí nám hrubě nevycházejí. Tentokrát jsme hráli doma, k vítězství jsme byli tedy snad blíže.

Úvod zápasu byl přeci jenom asi poznamenán nabitým programem, kdy nám lidově řečeno nešly nohy. Výsledkem vlažnějšího vstupu do utkání byla tradiční mizerná střelba a celkově útočná fáze postrádala nasazení. Naopak obranou a výkonem brankáře Ondry Kříže se dařilo tlumit úvodní nápor soupeře. Hlavně proto jsme ztráceli jen několik branek a stále jsme se drželi na dostřel.

Zhruba v polovině první třicetiminutovky se konečně provozní teplota většiny domácích hráčů dostala na požadovanou hranici a začalo se dařit i v útoku. Dík patří i soupeři, který změnil obranu s vysunutými hroty, která nabízela více prostoru pro kombinaci a zakončení. Postupně jsme srovnali krok a v posledních vteřinách poločasu šli dokonce do jednobrankového vedení 12:11. O divokou přestřelku se opravdu nejednalo.

V druhém poločase jsme chtěli pokračovat ve zlepšené přechodové fázi a s větším tlakem na brankovišti soupeře. Svou větší troškou do mlýna po delší době přispěl Honza Podroužek, který na útočném brankovišti byl cítit. Celkem si připsal 7 zásahů. Obrana se tak musela soustředit i na nebezpečí na šestce a z toho logicky těžily spojky. Svůj standard odvedl Lukáš Weigner s 6 brankami a Pepe Gebauer s 4 góly.

Klíčem k vítězství ale byla opět skvěle pracující obrana, která v druhé půli soupeři povolila pouze 10 branek. Za fungující obranou předvedl i několik skvělých zákroků Michal Šimánek. Takticky zvládnutý úsek v rozmezí 40. – 50. minuty znamenal potřebný náskok až 4 branek, což přineslo definitivní klid do hry Libčic. Konec zápasu jsme si již pohlídali, a tak nás poslední hvizd zastihl opravdu s úsměvem na tváři. Konečné skóre 25:21.

Nejbližší plány jsou jednoduché. V týdnu kvalitně potrénovat, vyklepat nohy a připravit se na další zajímavý zápas. Tentokrát budeme bojovat o body se soupeřem z Prahy 4. Úvodní hvizd v neděli 9. října v 19:30.