Obhájili jsme titul na Memoriálu Míly Koloce v Ústí nad Labem

V sobotu jsme vyrazili do Ústí nad Labem za obhajobou titulu na Memoriál Míly Koloce. Úkol jsme splnili a bez ztráty kytičky jsme tento mezinárodní turnaj vyhráli. Jedná se o pravidelnou přípravu v rámci zimní přestávky a i tento rok byla zajištěna zajímavá účast včetně dvou zahraničních celků, dánského FIF Fjerritslev a německého HSG Fichtelgebirge II.

Memoriál Míly Koloce 2016

Sokol Libčice – TJ Chemička Ústí nad Labem 13:8
Hned v prvním zápase jsme se utkali s domácím celkem. Úvodní hvizd byl již v 8:45, proto první minuty zápasu byly trochu ospalejší, ale herní tempo se rychle dostalo do obvyklých hodnot vzájemných zápasů ve 2. lize. V zápase a vlastně v celém turnaji jsme se mohli spolehnout na kvalitní obranu, to byl asi hlavní rozdíl v konečném skóre.

Sokol Libčice – HSG Fichtelgebirge II 17:5
Německý tým hrající Ober ligu složený převážně z hráčů Sokolova nekladl velký odpor a potvrdil, že zahraniční účastníci berou turnaj především jako společenskou akci. Ke kvalitní obraně jsme přidali i zlepšený přechod do rychlého útoku, který vyústil v jednoznačný výsledek.

Sokol Libčice – HC Čambavamba 16:8
Ke třetímu zápasu po více než 2 hodinové pauze jsme nastoupili proti slepovanému týmu z pražského přeboru. Čamba překvapila vcelku sympatickým výkonem a větší brankový rozdíl byl dán především horší fyzickou vybaveností soupeře. Opět jsme těžili hlavně z rychlých brejků.

Sokol Libčice – TJ ELP Jablonec nad Nisou 12:8
Vrchol turnaje přišel v zápase s Jabloncem, kde jsme bojovali v přímém souboji o první místo. Jablonec přijel s mladým a dynamických týmem, bohužel bez větších zkušeností s podobnými turnaji. Možná až moc velký respekt z pevné obrany stál Jablonec úvod zápasu a v turnajovém hracím systému 1 x 25 min. se tato ztráta ukázala jako rozhodující. Zkrácený „poločas“ jsme si pohlídali a zaslouženě zvítězili o 4 branky.

Sokol Libčice – FIF Fjerritslev 21:6
V posledním zápase již nešlo o pořadí v turnaji, ale cílem bylo dostat Pepeho na vrchol turnajové tabulky střelců. V nepříliš pohledném utkání, kde dánští soupeři hráli spíše komparz, Pepe vsítil 11 branek a potvrdil pozici nejlepšího střelce turnaje již druhý rok v řadě.

Celkově je turnaj hodnocen kladně. Možná bychom uvítali méně ale o to více kvalitnějších soupeřů, ale memoriál již má zaběhlá svá pravidla a zahraniční obsazení turnaji sluší. Jedná se o první přípravnou akci roku, proto je odlehčenější atmosféra na místě. Když vše půjde podle plánu, určitě se rádi zúčastníme i příští rok. Zasloužené vítězství jsme s chutí spláchli cestou domů i v místním pivovaru Na Rychtě.