V neděli se roztočí ligové mlýny, doma hostíme České Budějovice

Zimní čekání je u konce, 2. liga pokračuje 12. kolem již tuto neděli. Období klidu a ladění formy je za námi a konečně budeme moci naskočit do ostrého zápasu. Po podzimu držíme slušnou pozici na 3. místě tabulky se ztrátou pouhých 2 bodů na vedoucí Sokol Vršovice. Cíle na jaro nejsou o nic menší než znervóznit ambiciózního leadera soutěže a uhrát s týmy z čela tabulky plusové body. Dům se ale také staví od základů, proto pevný základ úspěchu musíme položit hned na úvod s nevyzpytatelným soupeřem z Českých Budějovic.

V podzimním měření sil jsme z jihu Čech odvezli pouze bod za remízu 19:19, po poločase 11:13 v náš prospěch. Již z výsledku je patrné, že především útoku se nedařilo. Detailní rozbor zápasu sepsal ve svém komentáři Ondra Tichý. Při bližším prozkoumání zápisu utkání gólově vyčnívali pouze čtyřgólový Martin Breyl a Josef Gebauer. Naopak především na pozici pivota nás tlačila bota, což se ukázalo jako společný jmenovatel většiny zápasů podzimu.

Sestava podzimního zápasu (čísla před hráči udávající celkový počet branek/počet branek ze 7 m):

• 1/0 Vitner Jan
  • 0/0 Palan František
  • 2/0 Tichý Ondřej
  • 3/0 Jerman Zdeněk
  • 4/0 Gebauer Josef
  • 2/0 Hasala Ondřej
  • 2/0 Hykeš Matěj
  • 0/0 Kříž Ondřej
  • 1/0 Hora Václav
  • 4/0 Breyl Martin
  • 0/0 Šimánek Michal

V nedělním zápase se budeme chtít opět opřít o dobře fungující obranu, ze které bude možné vyrážet do rychlých protiútoků zakončených i pomocí druhé vlny. Cílem je eliminovat postupné dobývání brankoviště soupeře, které stojí mnoho sil a nevede, v našem podání, k efektivnímu cíli. Pevně věříme, že nás na domácí palubovce poženou fanoušci. Jako obvykle je z Libčic vypraven autobus v 15.15 z náměstí. Nálada v týmu je na dobré vlně, což dokládá i video pořízené při cestě z tréninku. V neděli házené zdar!