Nejcennější vítězství nejtěsnějším výsledkem

Po dvou volných víkendech nastoupili libčičtí házenkáři k dalšímu domácímu utkání. Po výsledkově nepovedené první půlce jara nezbývá nic jiného než nehledět na sílu soupeře a začít vítězit. Dobrým znamením byla hojná tréninková účast a na Jablonec jsme byli patřičně nažhaveni.  To se nakonec potvrdilo během celého zápasu a získali jsme cenný skalp favorita a především veledůležité dva body.

Zkušený trenér Dědeček st. přijel s velmi silnou sestavou, ve které nechyběli nejdůležitější hráči. Možná, že nás soupeř podvědomě podcenil, protože na utkání hráči doráželi tak nějak postupně. To se projevilo v samotném začátku, kdy jsme se dostali do rychlého vedení 3:0. Všechny branky vstřelil Lukáš Weigner, který se vrátil po zranění a od začátku potvrzoval svoje kvality a důležitost pro tým. Jablonečtí borci naopak trefovali tyče, působili nervózně a místo hry diskutovali s rozhodčími. Za nepříznivého stavu začali vyhlížet tvůrce hry Dědečka ml., který byl stále na lavičce. Jeho příchod na hřiště hosty skutečně uklidnil a hra i skóre se vyrovnalo. Domácím se přesto podařilo do poločasu odskočit na rozdíl dvou branek. Rozdíl mohl být a měl být mnohem větší, protože se neproměnilo množství střel z brankoviště, ale soupeř na druhou stranu mnohokrát rozezvučel konstrukci branky.

Vstup do druhé půle se lépe povedl hostím, kteří vyrovnali skóre a převzali iniciativu. Nás stále trápila naprosto žalostná koncovka, která šla na vrub vlastní nemohoucnosti a také skvělému „Čambákovi“ Kubalovi. Po sérii tří branek v řadě šel Jablonec do vedení 19:17 a vypadalo to, že mu nic nemůže stát v cestě za vítězstvím. V této chvíli se obě střídačky rozhodly k výměně brankářů. V případě domácích se jednalo o prověřený tah, který se již  několikrát povedl. Hostující Kubal se naopak do branky musel rychle vrátit, ale to již byl stav vyrovnaný. Do posledních deseti minut se šlo za stavu 20:20. Trenér Dědeček st. velmi rád připomíná, že síla jeho svěřenců je právě v poslední desetiminutovce. To se tentokráte nepotvrdilo, protože soupeř v rozhodujících okamžicích udělal několik technických chyb a nezpracoval finální přihrávky na brankovišti. V koncovce jsme působili čerstvějším  dojmem a třemi brankami v řadě jsme si vytvořili náskok 24:22. Soupeř ještě korigoval ze sedmičky, ale posledních 15 vteřin jsme již udrželi míč v držení a následně začali slavit velmi cenné vítězství nad favoritem.

S Jabloncem jsme sehráli dvě velmi těsná utkání, která mohla skončit remízami, ale dělba výher  je zřejmě spravedlivá. Obě utkání byla hrána v naprosto sportovním duchu se vzájemným respektem a za to patří soupeři velký dík. V tomto ohledu považuji jablonecké hráče za nejlepší kolektiv v naší soutěži.

Příští kolo nás čeká venkovní utkání s Žatcem. Cílem není nic jiného než zisk prvních venkovních bodů. Pokud předvedeme stejné nasazení a chuť od začátku do konce, tak věřím v úspěch. Zapracovat ovšem musíme na koncovce, protože ta nás mohla stát body již v tomto utkání.

Tento týden se můžete těšit na pozápasový rozhovor s Pavlem Martínkem, který se po zdravotních problémech vrátil do sestavy a odměnou mu byly dvě vstřelené branky na konci utkání. Ta druhá nakonec rozhodla celé utkání.

Průběh: 10.min 5:2, 20. minuta 8:7, poločas 13:11, 40.min 16:15, 50. min. 20:20, konec 24:23