Jablonec patří k lepším týmům v naší lize

Libčickým házenkářům citelně chybí nejlepší podzimní střelec týmu Lukáš Weigner. Borce z extraligovými zkušenostmi prozatím nepostilo do hry zranění kolena. V krátkém rozhovoru se mimo jiné dozvíte, jak postupuje rehabilitace a kdy ho opět uvidíme střílet branky na hřišti.

Wajgi první otázka nemůže znít jinak: Kdy budeš „ready“?

Už v okamžiku domluvení termínu operace jsem si dal cíl naskočit do hry již proti Jablonci. Zákrok, při kterém mi byly odstraněny 2/3 menisku, naštěstí proběhl bez větších komplikaci, ale následná rehabilitace neproběhla úplně podle mých představ. Čtvrteční trénink tak ukáže, zda jsem natolik fit,abych byl v sobotním utkání pro tým přínosem.

V sobotu nás čeká Jablonec- na jeho půdě jsme podlehli o jedinou branku, ale podali jsme jeden z nejlepších druholigových výkonů. Jak bys soupeře popsal a co na něj bude platit?

Jablonec patří určitě k těm lepším týmům v naší lize a s 25 body a průběžným 3.místem to jasně dokazuje. Nám se v Jablonci celkem dařilo, bohužel jsme ale body domů nepřivezli. Do odvety jdeme stejně jako do všech jiných zápasů s cílem zisku 2 bodů. Nebudu rozebírat detailní taktiku, tu nechám na Maťa. Myslím ale, že cesta za vítězstvím má jako vždy 3 základní kameny – maximální koncentraci a nahecovaní od první minuty, dostatečně agresivní a důraznou obranu (tak jak jsme to již v několika zápasech předvedli) a v neposlední řadě i disciplinu v útoku. To vše samozřejmě musíme udržet po celých 60 minut zápasu.

V první polovině jarní části jsme získali z pěti zápasů pouhé dva body. Samozřejmě se můžeme bavit o těžším losu a spoustě zraněných (nemocných), ale není to pouze o tom. Jaké vidíš hlavní příčiny porážek? Viděl jsi zápasy s Prahou 4, Vršovicemi a naposledy s Ústím.

Velký podíl na těchto porážkách má samozřejmě naše marodka a to jak dlouhodobě vyřazení hráči tak různé kratší nemoci. V okamžiku kdy přijdou těžší zápasy je opravdu těžké odehrát to v 8 lidech do pole (a to ještě někteří z toho s horečkou). Přitom nejde jen o fyzické síly, ale i o celkovou souhru jak v obraně tak v útoku. Objevují se tak vedle sebe i hráči, kteří toho spolu odehráli letos minimum. Tato souhra se během jednoho tréninku týdně moc natrénovat nedá a proto to potom ani v zápase není stoprocentní. Dalším faktorem je samozřejmě koncentrace a nasazení. Dlouhodobě máme úseky utkání, které odehrajeme přesně podle našich představ, na druhou stranu většina ještě zbývá. Abychom tyto dílčí úseky přetavily v celé utkání bude ještě velká dřina.

Do konce sezóny zbývá šest kol a k jistotě záchrany musíme uhrát 8 bodů. Vidíš tento cíl jako reálný i vzhledem k tomu, že jsme venku ještě nebodovali? Přes jaké soupeře bude možné tyto body uhrát?

Cíl to určitě reálný je. Bez ohledu na to jestli budeme hrát doma nebo venku, Žatec a Most jsou pro mě povinné 4 body. Slavii a Kolín máme doma a v těchto zápasech bych taky velmi nerad přišel o body. Jablonec pevně věřím v sobotu minimálně potrápíme a na závěr už nám zbývá jen utkání v Bělé, které bezesporu nebude lehké, ale s chutí a bojovností ho určitě také zvládneme.

2 comments

1. Povinnost se udržet… !!!!! Doufám že na posledních 6 týdnů k tomu tak každý přistoupí 🙂

Join the Conversation