I druhý výlet do Plzně znamenal body

Plzeňské turné další týden pokračovalo na půdě Šťáhlav. Papírově nejslabší soupeř krčící se na posledním místě tabulky nevzbuzoval velké obavy, navíc jsme na zápas odcestovali se 4 hráči na střídání, což bylo nadmíru pozitivní. Vše ale tak jednoduše nešlo, jak by se mohlo na první pohled zdát.

První pozitivní zprávou byl fakt, že všichni hráči trefili k hale na první pokus. Počet hráčů na soupisce oproti minulému zápasu také vzrostl. Předpoklady byly naplněny, stačilo to „jen“ uhrát. Ve zkratce se dá říci, že jsme si postupně budovali náskok, který byl v poločase 6 branek a v konečné účtování dokonce 14 branek. Za jednoznačným výsledkem se však skrývala poctivá hra především v defensivě a konečně i několik gólů po rychlém útoku nebo z druhé vlny.

Povinnost v podobě dvou bodů jsme splnili. Zápas nám však ukázal i další věci. Jednou z nich byl výkon rozhodčích, kdy jsme si opět ozkoušeli, že 2. liga neznamená větší kvalitu rozhodčích.  Pánové v černém měli úsměv na tváři celý zápas, ale místy to bylo spíše k pláči. Druhým poznatkem byla zkušenost s místní halou. Domácí vybudovali krásnou a hlavně účelnou halu pro většinu indoorových sportů včetně házené. Žádná megalomanská akce, ale efektivní řešení se zázemím v přilehlé budově místního Sokola. Hned nás napadla nejedna paralela s naším oddílem a fungování házené v Libčicích.

Tento víkend nás po delší odmlce čeká domácí utkání s týmem Havlíčkova Brodu. Brod okupuje střed tabulky a střídá světlé chvilky s těmi méně vydařenými. Věříme, že domácí tvrz uhájíme i s vaší pomocí. Začátek zápasu v neděli od 17:00. Těšíme se na viděnou.

Statistika zápasu, galerie fotek