Z prvního výletu do plzeňského kraje si vezeme 2 body

Po 14 dnech ligového volna čekal Libčice výjezd do Plzně na horkou půdu Košutky. Soupeř se v posledních letech pohybuje ve středu tabulky 2. ligy, zároveň ale v sezóně 2011/2012 okusil i atmosféru a náročnost 1. ligy. Bylo tedy jasné, že se zcela určitě nebude jednat o jednoduchý zápas. Pocit nejistoty ještě umocnila očekávaná sestava na zápas, která vykrystalizovala pouze v jednoho hráče na střídání do pole.

Situace mohla být ještě zajímavější, když, jako obvykle, Ondra Tichý přijel k jiné hale v Plzni, ale nakonec jsme se zdárně všichni sešli na stejné palubovce. Začátek zápasu nám vyšel dle představ a rychle jsme se ujali 2-3 brankového vedení. Vycházela především spolupráce spojek a roli střelce se úspěšně zhostil Pepe Gebauer. S přibývajícím časem, ale ubývaly síly a výkon týmu ztrácel lehkost. V poločase jsme drželi těsné vedení 13:12.

Soupeř změnil taktiku a přešel na vysunutou obranu kombinovanou s osobkou. V útoku jsme se začali trápit při pokusech o individuální uvolnění, z čehož pramenily lehké góly v naší síti po rychlých kontrech. V polovině druhého poločasu jsme ztratili vedení a myšlenky na bodový zisk se začaly rozplývat. S přispěním brankáře Michala Šimánka jsme v poslední desetiminutovce našli poslední zbytky sil a pokusili se o zvrat. Důslednou hrou v obraně se podařilo nastartovat i snahu v útoku a s notnou dávkou štěstí jsme do posledních dvou minut utkání vstupovali s náskokem 2 branek.

Asi by bylo moc sebevědomé napsat, že konec jsme si pohlídali. Spíše se jednalo o taktické chyby a nepřipravené střely soupeře, které Košutku připravily o poslední naději na body. Konečný výsledek v poměru 26:24 byl ukázkou týmového výkonu na hranici fyzických možností většiny hráčů.

Aktuálně nás čekají závěrečné 4 zápasy podzimu a Libčice se dostávají do tradičního předvánočního rozpoložení. Pracovní cesty, zranění a tréninková docházka se podepisují na předváděné hře a výsledcích. Tentokrát to ještě stačilo, další zkouška bude hned tuto v sobotu, kdy zavítáme opět na okraj Plzně do Šťáhlav. Nic jednoduchého se neočekává…