Po měsíci konečně domácí zápas

Více než měsíc čekali naši fanoušci na domácí zápas. Po úspěšném výjezdu a vyloupení Plzně nás uplynulý víkend čekal nováček soutěže z Havlíčkova Brodu. Soupeř neznámý a dle výsledků těžko odhadnutelný. Ztratit poločasové vedení 13:11 a 2. poločas prohrát 5:18 není obyčejný výkon a je potřeba mít v týmu smysl pro režisérskou zápletku a příběh. Sami jsme byli tedy zvědaví, v jakém rozpoložení Brod přijede do Břví.

Po krátkém okouknutí soupeře v hale zkušený trenér Milan Kiselica konstatoval naše vyhlídky slovy: „Narazíte na pár vyšších kluků, jinak nemaj ani 160 cm, tak se nebojte střílet.“. Bylo jasné, že jsme doma favoritem a tak se toho musíme zhostit od první minuty. Nedá se říct, že by nám začátek nevyšel. Naopak, již klasická obrana 5:1 fungovala a soupeř těžko hledal skulinku v kompaktním bloku libčických obranářů. „Vepředu“ to bylo ale trochu nervózní a tak brankový rozdíl nenarůstal dle očekávání. Poločas 14:10 nezajišťoval žádný klid do průběhu druhého poločasu.

Menší komplikace přišla ještě před začátkem 2. poločasu, kdy rozhodčí „objevili“ neukotvenou jednu z branek. Dle jejich slov hrozilo vážné zranění hostujícího brankáře. Do hry se tedy dostali i domácí funkcionáři, kteří s notnou dávkou důvtipu provizorně branku ukotvili. Opět se ukázala žalostná údržba haly. I přes nesčetné upozornění se nám před očima za posledních několik sezón hala mění ve špinavé a nefunkční místo. Bohužel majitel objektu zdárně praktikuje techniku strkání hlavy do písku při jakémkoli pokusu o komunikaci na toto téma.

Zpět na hřiště, kde se začalo jiskřit, až to hezké nebylo. Delší nucená přestávka nám moc nesedla a do druhého dějství jsme vstoupili trochu vlažně. O zvýšení našeho krevního tlaku se ale záhy postaral hostující hráč s číslem 15. Zákeřný faul na hranici brankoviště na střeleckou ruku hráče ve výskoku zvedl z lavičky celý tým. Nejednalo se bohužel o momentální zkrat, dle chování hráče lze mluvit o úmyslných zákeřných faulech v průběhu celého zápasu. Bylo s podivem, že rozhodčí jeho „výkon“ neohodnotili redkou. V žádném případě nechceme fňukat a žalovat, spíše chceme vyslat varování do odvety nebo do dalších kol ostatním týmům, které ještě neměly tu čest s tímto hráčem.

Vypjatější atmosféra nám ve výsledku prospěla a obrana opět zavřela krám. Povedlo se i několik rychlých brejků a Brod postupně ztrácel na síle. Konečný výsledek 29:18 odpovídal bojovnému zápasu a dobře zvládnuté koncovce zápasu.

Příští týden nás čeká výjezd na palubovku Prahy 4. Určitě to bude zajímavý zápas a dle pozápasového komentáře Pepeho Gebauera, mimo jiné nejlepšího střelce zápasu, budeme opět hrát handball, ne takovýhle vidlácký strkanice. Na Děkance čekáme hojnou návštěvu a snad si tedy fanoušci přijdou na své. Úvodní hvizd 6. 12. v 15:30!