Cíl je potrápit rozjetého soupeře

V dalším domácím utkání nás čeká tým z první čtyřky. Chemička Ústí je v jarní části pořádně rozjetá a čtyři vítězství v řadě ji dostaly do hry o možnost přímého postupu do 1. ligy. Neočekává se nic jiného než snadné vítězství našeho soupeře a proto je čas pro překvapení. S Ústím jsme se v letošní sezóně střetli již dvakrát a dvakrát odcházeli poraženi výsledkem 27:26. Tentokráte je soupeř v TOP formě a veze se na vítězné vlně.

Hosté disponují dvěma hráči, kteří jednoznačně převyšují standart této soutěže. Ohlídání Vojty Srby a Ondry Vrběckého je polovina úspěchu, ale pak je na hřišti ještě nebezpečné dravé mládí, které je zapůjčené z Lovosic. Soupeř již před zápasem s Jabloncem řešil otázku brankářského postu, protože tradiční opora a jeden z nejlepších brankářů celé soutěže Jakub byl stažen právě do mateřských Lovosic. Nakolik ho dokáží jeho parťáci nahradit se ukáže až v sobotu na hřišti. Ústí sedm zápasů v řadě vstřelilo 30 a více branek. Nám se podařilo tuto pomyslnou metu překonat v celé sezoně pouze jednou. Je tedy jasné, že soupeře v utkání nepřestřílíme. Vycházet tedy budeme muset z agresivní obrany, která musí fungovat stejně jako proti Pardubicím. V utkání budeme postrádat Matěje Hykeše, který odjel na předem hlášené hory. Marodi se dávají dohromady, ale vzhledem k tréninkovému výpadku nemůžeme čekat zázračné výkony. Po delší pauze je připraven nastoupit Pája Martínek.

V sobotu nás nečeká nic jednoduchého a soupeř je svojí kvalitou na úrovni Prahy 4, která nás zatím jako jediná doma těsně porazila. V naší situaci je každý bod zlatý, ale pokud se bodovat nepodaří, tak musíme odcházet ze hřiště s pocitem, že jsme tomu dali vše- ne jako v Bolce.

Sobotní zápas začíná v sobotu v 17:00 a samozřejmě zveme všechny příznivce libčické házené. Předem děkujeme za vaši podporu, protože ji určitě budeme potřebovat. Kdo má zájem vidět kvalitní házenou také v ženském podání, tak může do Břví dorazit o chvilku dříve, protože „předzápas“ našemu utkání připraví přípravný zápas juniorských výběrů České republiky a Maďarska.

Pozvánka ve formátu PDF: Pozvánka na 16. kolo 2. ligy SVČ

Join the Conversation